زیتون– عیسی کلانتری٬ رییس سازمان محیط زیست٬ در اولین واکنش به استعفا و عدم بازگشت کاوه مدنی به ایران گفت: «چون مادر و پدر کاوه مدنی راضی نبودند، او استعفا داد.

به گفته کلانتری پدر و مادر کاوه مدنی به دلیل اینکه دارای یک فرزند بودند راضی به ادامه فعالیت‌های وی نشدند.

روز گذشته محمود صادقی٬ وکیل مجلس٬ خبر داد که کاوه مدنی ایران را ترک کرده است.

کاوه مدنی، از اساتید جوان دانشگاه امپریال کالج لندن و نایب دبیر مجمع محیط زیست سازمان ملل متحد است. او در دولت یازدهم به عنوان نماینده رییس سازمان محیط زیست انتخاب شد.

این فعال حوزه محیط زیست همزمان با موج تازه دستگیری فعالان محیط زیست برای مدتی زندانی شد. او از جمله فعالینی است که در سالهای اخیر با انتشار مقالات و ایراد سخنرانی‌هایی درباره ابعاد بحران آب در ایران هشدار داده است.

انصاف نیوز نیز در این رابطه نوشت که کاوه مدنی پس از انتشار تصاویر و حمله‌های رسانه‌های تندرو به او، در حالی که در سفر کاری در خارج کشور (پنجمین مجمع آسیا و اقیانوسیه در تایلند)، بود، استعفا داد. پس از موافقت با استعفای این کارشناس حوزه آب او دیگر به ایران بازنگشت.

همزمان با تعطیلات نوروز تعدادی عکس از کاوه مدنی در یک میهمانی توسط کاربران اصولگرای فضای مجازی منتشر شده بود.

کانال تلگرامی سازمان حفاظت محیط زیست، نیز امروز خبر داد که در حکمی از سوی عیسی کلانتری٬ معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست، ناصر مقدسی به عنوان سرپرست مرکز امور بین‌الملل و کنوانسیون‌های سازمان حفاظت محیط زیست منصوب شد. پیش از این کاوه مدنی عهده‌دار این سمت بود.

کاوه مدنی امروز خبر خروجش از کشور را با این توییت تایید کرد:

بازگشت به صفحه اول