مکرون: پاریس اسنادی از انجام حمله شیمیایی دولت دمشق در دوما در دست دارد


سازمان ممنوعیت سلاح‌های شیمیایی:ماده مسمومیت اسکریپال از روسیه آمد

سازمان ممنوعیت سلاح‌های شیمیایی تایید کرد که ماده‌ای که باعث مسمومیت جاسوس سابق، سرگئی اسکریپال، شد ساخت روسیه است.

Risultati immagini per ‫ماده مخل اعصاب «نوویچوک‬‎

پیش از این دولت بریتانیا «نوویچوک» را ماده به کار رفته در مسمومیت آقای اسکریپال و دخترش اعلام کرده و مسکو را به دست‌داشتن در این حمله متهم کرده است.

ماده مخل اعصاب «نوویچوک» در سال‌های منتهی به پایان جنگ سرد در اتحاد شوروی ساخته شد و بریتانیا مدعی شده که روسیه در دهه گذشته نیز به ساخت آن ادامه داده است. مسکو با تکذیب این اتهام در مقابل مدعی است که ماده به کار رفته در مسمومیت آقای اسکریپال در کشوری دیگر ساخته شده است./رادیو فردا


اژه ای: حکم جلب مرتضوی صادر شده اما او را گیر نیاوردند

محسنی‌اژه‌ای، نایب‌رئیس‌ و سخن‌گوی قوه‌قضاییه، روز گذشته  در انتهای جلسه گفت‌وگو با دانشجویان دانشگاه علوم‌پزشکی مشهد، ئر گفتگو با روزنامه خراسان گفت که حکم جلب سعید مرتضوی صادر شده  «ولی هنوز متاسفانه گیرش نیاورده‌اند. حالا نمی‌دانم چه‌طور هست».Risultati immagini per ‫مرتضوی و اژه ای‬‎

اواخر سال گذشته خبر آمد که برای جرایم سعید مرتضوی دادستان انقلاب سابق تهران،در پرونده کهریزک، حکم دوسال حبس صادر و تایید شده است. در همان زمان خبر ابلاغ حکم به اجرای احکام و احضار مرتضوی منتشر شد که وی آن را تکذیب کرد.


ایموجی‌های افراد دارای معلولیت توسط شرکت اپل منتشر شد


ترامپ: نگفتم چه زمانی به سوریه حمله می‌کنیم

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، در توئیتر خود نوشت : «اصلا نگفتم حمله به سوریه چه موقع انجام می‌شود، ممکن است خیلی زود باشد، شاید هم نه چندان زود.»

 


سیف: خودم و خانواده‌ام را تهدید کردند

ولی الله سیف، رییس کل بانک مرکزی در گفت وگو با هفته نامه تجارت فردا گفت:خودم و خانواده‌ام تهدید شدیم. برای معاونان و مدیران بانک مرکزی خط و نشان کشیدند، تهدیدشان کردند.Risultati immagini per ‫ولی الله سیف‬‎

وی در بررسی  و ریشه‌یابی التهابات ارزی دو ماه گذشته گفت: «برخی از اقدامات اسفندماه سال گذشته با هدف جلوگیری از اقدامات غیرشفاف صورت گرفت که یکی از مباحث مطرح در این زمینه موضوع پولشویی بود.»

وی در ادامه افزود:« اقتصاد ایران را متهم می‌کنند که بهشت پولشویی است. این یعنی چه؟ یعنی اینکه به راحتی پول حاصل از مواد مخدر و فعالیت‌های مجرمانه در اقتصاد ما به گردش درمی‌آید و در هر مسیری که قرار می‌گیرد، تخریب می‌کند.»

وی با دفاع از عملکرد بانک مرکزی ادامه داد: «اگر این اقدامات صورت نمی‌گرفت، وضعیت به مراتب بدتر بود. شما مدام نقد می‌کنید که این ‌چه بازاری است و چرا بازار ارز در ایران این‌گونه شکل گرفته است. چرا فکر می‌کنید مدعی اصلی این نابازار بانک مرکزی نیست؟»

رییس کل بانک مرکزی خاطرنشان کرد که ناچار است «خیلی محتاطانه» صحبت کند و افزود: «در همه جای دنیا پاکسازی نظام بانکی با حواشی اجتماعی و سیاسی زیادی مواجه است اما به نظرم ما با کمترین هزینه توانستیم این معضل را حل کنیم.»

او می‌گوید که بارها تهدیدم شده و به او گفته اند:« مراقب باش و فکر نکن به این راحتی می‌توانی جان سالم در ببری.»

 طیبه سیاوشی: همه مسایل مربوط به زنان خط قرمز است


سوریه: آماده جنگیم

بثنیه شعبان، مشاور سیاسی و رسانه‌ای بشار اسد گفته است که حکومت سوریه از تهدیدات نظامی نمی‌ترسد و به همراه متحدانش آماده جنگ است.

شعبان در مصاحبه با شبکه «المیادین» لبنان گفت: «پس از حمله (موشکی) اخیر به فرودگاه تی ۴، سوریه و روسیه خود را آماده (جنگ) کرده‌اند. دمشق و متحدانش در حال آماده‌باش کامل هستند و اسرائیل مشوق اصلی جنگ علیه سوریه است» .


دریاچه ارومیه در فروردین ۹۷


نتانیاهو: اگر ایران به ما حمله کند رژیم اسد را له می کنیم

نخست وزیر اسرائیل در هشداری  به جمهوری اسلامی ایران گفته است که اراده کشورش را «در دفاع از خود آزمایش نکند»؛ و تاکید کرد: « اگر ایران به ما حمله کند رژیم اسد را له می کنیم»Risultati immagini per ‫نتانیاهو‬‎

بنیامین نتانیاهو که در شامگاه چهارشنبه بیست و دوم فروردین در آیین یادبود قربانیان هولوکاستسخن می‌گفت افزود: «اسرائیل هر تعرض به خود را در نطفه خفه می کند و پاسخی قدرتمند می دهد و این تنها یک حرف نیست بلکه در عمل اثبات شده است؛ لذا برای سران ایران یک پیام دارم؛ اراده ما را امتحان نکنید».

علی اکبر ولایتی، مشاور آیت الله خامنه ای، که از سه شنبه به دمشق رفته و با بشار اسد، رییس جمهوری سوریه، دیدار کرده است، گفته بود که «جنایت رژیم صهیونیستی قطعا بی پاسخ نخواهد ماند».


اژه‌ای: مدیر تلگرام زیر قولش زد


خبرهای روز گذشته  را از اینجا بخوانید

بازگشت به صفحه اول