آزادسازی پالمیرا از داعش در عملیات ارتش سوریه با حمایت جنگنده های روسی

زیتون- ارتش سوریه با حمایت هوایی جنگنده های روسیه، توانست منطقه پالمیرا را از داعش بس بگیرد. رویترز در گزارشی از رسانه های رسمی سوریه و دیده بان حقوق بشر سوریه خبر داد که نیروهای دولتی سوریه توانستند با شکست نیروهای داعش، کنترل شهر پالمیرا (تدمر) را از این گروه پس بگیرند.
عصر ایران بر اساس گزارش رویترز نوشت: این یک شکست بزرگ برای داعش است. داعش در سال گذشته، شهر و منطقه باستانی پالمیرا (تدمر) را تصرف کرد و بسیاری از آثار باستانی آن را نابود کرد. شهر و منطقه باستانی پالمیرا (تدمر) در حومه شرقی شهر حمص قرار دارد. این عملیات با حمایت هوایی جنگنده های سوریه و روسیه انجام شد.

 

آزادسازی پالمیرا از داعش در عملیات ارتش سوریه با حمایت جنگنده های روسی / بزرگترین شکست داعش در سوریه
 با این پیروزی، راه برای بازپس گیری بخش های زیادی از مناطق بیابانی شرق تا جنوب سوریه تا مرز عراق هموار می شود. این مناطق هم اکنون در کنترل داعش است. حملات زمینی ارتش سوریه با حمایت هوایی جنگنده های روسیه برای بازپس گیری پالمیرا (تدمر) از سه هفته قبل آغاز شده بود.
رویترز می نویسد:« دخالت نظامی روسیه در جنگ سوریه، موازنه قدرت را به سود بشار اسد چرخاند.» با وجود اینکه دو هفته قبل روسیه از عقب نشینی اکثر نیروی نظامی اش از سوریه خبر داد اما جنگنده ها و بالگردهای نظامی روسی دهها حمله هوایی روزانه را در اوج درگیری ها در منطقه پالمیرا (تدمر) انجام دادند.
رامی عبدالرحمن مدیر دیده بان حقوق بشر سوریه یک گروه مخالف حکومت بشار اسد مستقر در بریتانیا در این باره گفت:« در جنگ پالمیرا (تدمر) ۴۰۰ نفر از اعضای داعش کشته شدند.»
 این بزرگترین شکست داعش از زمان اعلام خلافت داعش در سال ۲۰۱۴ تاکنون است. شکست داعش در منطقه تدمر سوریه ۳ ماه بعد از پیروزی ارتش عراق در بازپس گیری شهر مهم الرمادی از داعش اتفاق می افتاد. پیروزی در اخراج داعش از شهر الرمادی نیز مهمترین پیروزی ارتش عراق از سال ۲۰۱۴ یعنی شکست بزرگ در برابر داعش و سقوط موصل تاکنون است. در عملیات تدمر ۱۸۰ نفر از اعضای ارتش و نیروهای نظامی دولتی و حامیان آنها نیز کشته شدند.
تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یکی از اختلافات محمود طالقانی با روح الله خمینی در روزها و شب‌های آخر انقلاب ۵۷ خود را در موضوع دعوت مردم به خیابان‌ها در شب ۲۲ بهمن ۵۷ نشان داده است. اصرار طالقانی به

ادامه »

«امروز در آمریکا قطارها و اتوبوس‌های عمومی بدون بلیط مردم را سوار می‌کردند! اما نه انقلاب شده و نه کسی وعده آب و برق

ادامه »

بازاریان نقش تعیین‌کننده‌ای در وقوع انقلاب ۵۷ داشتند. بخشی از حزب مؤتلفه به نام موتلفهٔ بازار پیش از انقلاب نقش

ادامه »