خداحافظی تهران با نجفی

زیتون– محمدعلی نجفی شهردار تهران، بعد از هفت ماه اداره شهر، استعفای کتبی خود را به شورای شهر داد.

شورای شهر تهران که امروز، ۲۳ اسفند برای بررسی این استعفا جلسه اضطراری و غیرعلنی داشت، اعلام کرد که در اولین جلسه رسمی سال ۱۳۹۷ در فروردین ماه نظر خود را اعلام خواهد کرد.

محسن هاشمی، رییس شورای شهر تهران، بعد از جلسه اضطراری امروز گفته است که تا جلسه بعدی شورای شهر در سال جدید خورشیدی، محمدعلی نجفی همچنان شهردار تهران خواهد بود. او همچنین احتمال نامزدی خودش را برای شهردای تهران تکذیب کرد.

از شب گذشته رسانه‌های گوناگون حتی صدا و سیما خبر از استعفای شهردار تهران دادند اما او صبح امروز این خبر را تکذیب کرد.

برخی از گمانه‌زنی‌ها مبنی بر این بود که در پی استیضاح احتمالی حجتی قرار است او به عنوان شهردار جدید تهران معرفی شود.

صبح امروز نیز خبرگزاری صدا و سیما به نقل از «یک منبع آگاه» خبر داد که «نجفی استعفا داده است و تا دقایقی دیگر جلسه فوق العاده اعضای شورای شهربرگزار می‌شود.

نجفی اما صبح امروز در گفت‌وگو با برنا این خبر را تکذیب کرد.

اعضای شورای شهر نیز در حساب‌های کاربری توییتر خود استعفای شهرداری را تکذیب کرده بودند. تنها رحمت‌الله حافظی٬ از اعضای شورای شهر سابق بود که در مورد استعفای شهردار فعلی نوشت: «مدیر منصوب شهردار سابق مراسم رقص در برج میلاد را تدارک می بیند، #شهردار فعلی به دادستانی احضار می شود سپس با وثیقه آزاد می شود نهایتا استعفا می دهد. با این رفتارها و چنین عملکردی نیازی به ستون پنجم دشمن نداریم، خودمان تیشه به ریشه ها خواهیم زد.»

۱۹ اسفندماه امسال عباس جعفری دولت‌آبادی٬ دادستان عمومی و انقلاب تهران خبر از احضار و تحقیق از شهردار به دلیل برگزاری مراسم روز زن در برج میلاد داد.

به گزارش میزان پیش از این دادستان تهران در خصوص اقدامات دادسرا نسبت به «ساختارشکنی در مراسم روز زن در برج میلاد تهران» خبر از تشکیل پرونده در دادسرای تهران برای شهردار و دیگر عوامل داده بود.

به گفته دولت آبادی پس از نامه دادستان کل کشور و گزارش سرپرست دادسرای ارشاد، در این زمینه شهردار و دیگر عوامل این مراسم احضار شدند و حسب گزارش واصله، در روز جاری از شهردار تهران تحقیق به عمل آمده است.

محمد علیخانی، رییس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران در کانال تلگرام خود نوشته که «بیماری جدید» محمدعلی نجفی علت استعفای او بوده است.

او گفته است که این دلیل [بیماری] برای اعضای شورای شهر محرز شد که البته نمی‌توان تاثیر فشارهای سیاسی را هم کتمان کرد.

به گزارش ایرنا، محسن هاشمی، رییس شورای شهر تهران در پاسخ به این سوال که آیا استعفای شهردار تهران به دلیل فشارهای سیاسی و بیرونی است، تاکید کرد: برخی از اعضای شورا این نظر را داشتند اما تعدادی از اعضای شورا که با پزشک معالج نجفی در ارتباط هستند موضوع بیماری شهردار را تایید می‌کنند. بیماری نجفی به دلیل استرس‌های زیاد، بروز کرده است.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

۱- «پنجاه آمبولانس برده بودن. کلی ماشین و اتوبوس ول داده بودن توو جاده. به همه بیمارستانهای استان آماده باش داده بودند. انگار مثلا سلاح بیولوژیکیول کردن توو استان 🤣مدیریت فشل. هرکی به هرکی. خر

ادامه »

«سید جواد ساداتی‌نژاد» حدود ۵۰ سال دارد. یعنی سنی که نه می‌تواند سابقه‌ای در انقلاب داشته باشد، نه در دوران دفاع مقدس. در بیش

ادامه »

روراست و صادق است. رُک و راست حرفش را می‌زند. و این نه از سرِ بی‌باکی که بیش‌تر اسلوبِ شخصیتی

ادامه »