زیتون– عباس جعفری دولت‌آبادی٬ دادستان عمومی و انقلاب تهران خبر از احضار و تحقیق از شهردار به دلیل برگزاری مراسم روز زن در برج میلاد داد.

به گزارش میزان دادستان تهران در خصوص اقدامات دادسرا نسبت به «ساختارشکنی در مراسم روز زن در برج میلاد تهران» خبر از تشکیل پرونده در دادسرای تهران برای شهردار و دیگر عوامل داد.

به گفته دولت آبادی پس از نامه دادستان کل کشور و گزارش سرپرست دادسرای ارشاد، در این زمینه شهردار و دیگر عوامل این مراسم احضار شدند و حسب گزارش واصله، در روز جاری از شهردار تهران تحقیق به عمل آمده است.

هفته گذشته در برنامه‌ای به مناسبت تولد دختر پیامبر اسلام مراسمی در برج میلاد تهران برگزار شد. در بخشی از این مراسم کودکان به رقص سنتی پرداخته بودند.

پیشتر دادستان کل کشور رسما خواستار «تعقیب قضایی» مسئولان این مراسم شده بود.

خبرگزاری مهر روز چهارشنبه ۱۶ اسفندماه به نقل از روابط عمومی دادستانی کل ایران خبر داد که این پرونده به دادستان تهران محول شده است.

طبق حکم محمدجعفر منتظری، «مسببین» اعمال «خلاف عفت عمومی» در این مراسم که روز سه‌شنبه در برج میلاد تهران برگزار شد باید به‌سرعت «تحت تعقیب قضایی» قرار گیرند.

در گزارش خبرگزاری مهر، مراسم مذکور که با حضور محمدعلی نجفی، شهردار تهران، برگزار شد «خلاف هنجارها و عفت عمومی کشور» توصیف شده است.

شهردار تهران در واکنش به حملات رسانه‌های اصولگرا توئیت کرده بود: «اسلام دین عزا نیست، اسلام دین شادی، نشاط و زندگی است اما باید شئونات و چارچوب‌ها در شادی هم رعایت شود و این خود یک هنر است».

بازگشت به صفحه اول