بمب‌گذاری در دیاربکر و بمباران پ‌ک‌ک

ده‌ها کشته در خشونت‌های ترکیه

زیتون- به گفته منابع امنیتی ترکیه در پی انفجار یک خودروی بمب‌گذاری شده در پادگانی واقع در جنوب شرق این کشور، سه مامور ژاندارمری کشته و ۲۲ نفر دیگر مجروح شدند. نیروهای امنیتی ترکیه در رابطه با این بمب‌گذاری به حزب کارگران کردستان (پ‌ک‌ک) مظنون هستند.

بی بی سی فارسی گزارش داد که این حمله شامگاه پنجشنبه (۵ فروردین) درپادگان مرمر در استان دیار بکر که اکثر ساکنین آن کرد هستند، روی داد. هم‌زمان ارتش ترکیه اعلام کرده است که جنگنده‌های این کشور با حمله به مواضع حزب کارگران کردستان در جنوب شرق ترکیه ۲۴ نفر از اعضای پ‌ک‌ک را کشته‌اند.

در پی بهم خوردن آتش بس دوساله بین پ‌ک‌ک و دولت ترکیه در ماه ژوئیه گذشته، نیروهای ترکیه حملات تهاجمی علیه پیکار جویان کرد را از سر گرفتند. از تابستان گذشته که آتش‌بس بین دولت ترکیه و پ‌ک‌ک شکسته شد، صدها نفر از غیرنظامیان، نیروهای اعضای حزب کارگران کردستان و نیروهای امنیتی در جنگی خونین کشته شده‌اند.

در چند ماه گذشته هم صدها شهروند و فعال سیاسی کرد به اتهام تهدید تمامیت ارضی ترکیه و ارتباط با تروریسم دستگیر شده اند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

بمب‌گذاری در دیاربکر و بمباران پ‌ک‌ک

حواشی مربوط به ماهواره‌ی روسی «خیام» همچنان ادامه دارد و در فضای مجازی، بسیاری از کاربران، دولت رئیسی را به خاطر این موضوع به سخره می‌گیرند. چرا که پرتاب ماهواره خیام با ماهواره‌بر سایوز از

ادامه »

سایه هم از این سرزمین کم شد و رفت؟ او نای و نوای عصر ما بود. او طنین غم و درد و رنج و

ادامه »

وقتی سیروس الوند در جشن خانه سینما سال ۱۳۸۹ سخن مرحوم علی حاتمی را بازگو کرد که: «اگر روزی فیلمی را دیدید

ادامه »