زیتون- وزارت خزانه‌داری آمریکا امروز (پنجشنبه) دو شرکت ایرانی را به دلیل پشتیبانی از برنامه موشکی بالستیک ایران در فهرست سیاه خود قرار داد و همچنین دو تاجر بریتانیایی را برای کمک به شرکت هواپیمایی ماهان که متهم به همکاری و کمک به سپاه است، تحریم کرد.

بی بی سی فارسی در این باره نوشت: آمریکا شرکت‌های «صنایع شهید نوری» و «صنایع شهید موحد» را تحریم کرده که زیرمجموعه گروه صنعتی شهید همت هستند. این گروه از سوی واشینگتن متهم است که نهاد اصلی مرتبط با برنامه موشکی بالستیک ایران است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا همچنین جان جیمز اشفیلد و جان ادوارد می‌دوز، دو تاجر بریتانیایی را به اتهام کمک به شرکت هواپیمایی ماهان تحریم کرد. آمریکا شرکت ماهان را متهم به حمل اسلحه و پول برای سپاه پاسداران کرده است.

تحریم‌های جدید آمریکا در حالی صورت می‌گیرد که سپاه پاسداران اخیرا دست به آزمایش‌های موشکی زد که با واکنش‌ها و انتقادات بسیاری از سوی جامعه جهانی روبرو شد. نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل اعلام کرد که مسئله انجام این آزمایش‌ها را در شورای امنیت مطرح خواهد کرد. نشستی که روز ۲۴ اسفندماه برگزار شد امابینتیجه به پایان رسید.

.

بازگشت به صفحه اول