دلیل حذف چندساعته اپلیکیش تلگرام از اپ استور

زیتون– یکی از مدیران اپل چند روز پس از حذف چند ساعته اپلیکیشن تلگرام از اپل استور٬ توضیح داد که دلیل این تصمیم «محتوای مربوط به پرنوگرافی کودکان» بوده است.
چند روز پیش اپل٬ دسترسی به این اپلیکیشن پیام رسان را از اپل استور برای چند ساعت قطع کرد.
پاول دورف٬ مدیر تلگرام دلیل این امر را محتوای نا مناسب خواند اما توضیح بیشتری نداد.
پس از چند ساعت اما هم اپلیکیشن تلگرام و هم تلگرام ایکس دوباره به اپل استور بازگشتند.
امروز بی‌بی‌سی فارسی به نقل از سایت فن‌آوری اطلاعات ورج خبر داد که شیلر٬ یکی از مدیران اپل٬ پخش محتوای مربوط به پورنوگرافی کودکان را دلیل قطع موقت دسترسی به این اپلیکیشن عنوان کرده است.
محتوای مربوط به پرنوگرافی کودکان از جمله عکس یا فیلم، یکی از جدی‌ترین خلاف‌های اینترنتی است و هم کاربر و هم برنامه‌ای که برای توزیع این محتوا به کار رفته هر دو ممکن است در سطوح مختلف مسئول شناخته شوند.
به نوشته این سایت تقریبا تمام شبکه‌های اجتماعی، پیام‌رسان یا برنامه‌های تولید محتوا، تدابیر سفت و سختی برای جلوگیری از انتشار محتوای مربوط پورنوگرافی کودکان و همین طور شناسایی آن بلافاصله بعد از پست شدن چنین محتوایی دارند.
به نظر می‌آید که تلگرام در این زمینه دچار مشکل بوده و همین موضوع توجه تیم اپل را جلب کرده و باعث واکنش فوری آنها و حذف ناگهانی این اپلیکیشن شده است.
تلگرام به سرعت وارد عمل شد و محتوای مورد اشاره اپل را حذف کرد ولی مجموعه اقدامات لازم از هر دو طرف باعث شد که بازگشت تلگرام به اپ‌استور حدود یک روز طول بکشد.
این اولین بار نیست که تلگرام به خاطر محتوای منتشرشده در آن زیر ذره‌بین قرار می‌گیرد.
پیش از این بارها نگرانی‌هایی از تولید محتوای مربوط به تروریسم در این اپلیکیشن مطرح شده که واکنش‌های مدیران آن را هم به دنبال داشته است.
اندونزی، افغانستان و ایران از جمله کشورهایی هستند که از «محتوای تروریستی» در تلگرام شکایت داشته‌اند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

ساختار بحث دموکراسی و آزادی، آرمانی است از ۱۲۰ سال پیش تا به امروز فعالان دموکراسی خواه و آزادی خواه ایرانی آن را پی گرفته اند. اما این مبارزات تا کنون، با وجود دو انقلاب

ادامه »

آنچه امروز می توانیم آن را وضعیت انقلابی در حال شکل گیری ایران بخوانیم، در تندبادِ روزافزونِ حوادث به دقایق و ثانیه ها گره

ادامه »

اخیرا شماری از ایرانیان با به‌کار گیری مفهوم «وکالت» سیاسی تصمیم خود  را برای ابراز اعتماد به رضا پهلوی، فرزند

ادامه »