دستگیری سه فرد مظنون در هلند

کشف مواد منفجره و پرچم داعش در عملیات جستجوی یک خانه در بروکسل

زیتون- دادستانی فدرال بلژیک اعلام کرد که از یک خانه در بروکسل، مواد منفجره و شیمیایی و یک پرچم گروه حکومت اسلامی (داعش) کشف شده است.

E248C6F2-2DDC-4239-BB79-EB294139AC01_w640_r1_s

رادیو فردا به نقل از آسوشیتدپرس نوشت که این خانه در جریان یک عملیات ضد تروریستی و پس از حملات امروز (سه‌شنبه) بازرسی شده بود. گروه حکومت اسلامی مسئولیت انفجارهای امروز که بزرگترین عملیات تروریستی در تاریخ بلژیک بودند را بر عهده گرفته است. پلیس و دستگاه‌های امنیتی بلژیک، عکس سه نفر را به عنوان مظنونان این حادثه منتشر کرده‌اند که گمان می‌رود دو تن از آنها کشته شده باشند.

عملیات وسیع جستجو در سراسر کشور برای یافتن نفر سوم در جریان است.

ساعاتی پس از انفجارهای بروکسل نیروهای امنیتی هلند سه فرد مظنون را در ایستگاه مرکزی آمستردام، پایتخت هلند دستگیر کرده‌اند. به گزارش خبرگزاری رویترز، عصر روز سه‌شنبه نیروهای امنیتی هلندی برای دستگیری سه مظنون در ایستگاه مرکزی شهر آمستردام، تیر هوایی شلیک کردند. یک شاهد عینی به رویترز گفته که بعد از صدای شلیک گلوله یکی از سه نفر را در حال فرار دیده است.

روز سه‌شنبه هم مقامات بلژیکی اعلام کردند که مظنون جدیدی را در پرونده حملات چهار ماه پیش پاریس شناسایی کرده‌اند. مظنون، مردی ۲۴ ساله با نام «نَجم العَشراوی» است که گفته می‌شود پیشتر با نام مستعار «سُفیان کایال» شناخته می‌شد.

در پی حوادث بروکسل تمامی پروازها از فرودگاه این شهر متوقف شد و فرودگاه‌های مهم اروپا تدابیر امنیتی را افزایش دادند. حرکت قطارها میان بلژیک، هلند و فرانسه هم متوقف شده است.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دستگیری سه فرد مظنون در هلند

اشاره: در یادداشت‌های دوران چهار سال مجلس اول، برخی نکات و رخدادها گزارش شده که از جهاتی مهم‌اند و از جمله آن‌ها طرح پیشنهادی در ارتباط با انتخابات مجلس دوم است و می‌پندارم انتشار برخی

ادامه »

نه فاجعه، نه حماسه، این فقط یک انتخابات است! به کجا می رویم؟ کدام عملکرد ها و کدام انگیزه ها موجب وضعیت حاضر است؟

ادامه »

چهل و پنجمین سالگرد انقلاب ۵۷ فرصتی بود برای بازاندیشی‌ انتقادی گذشته؛ این مقطع، یک‌سال پس از جنبش «زن، زندگی،

ادامه »