هاشمی رفسنجانی: در باره صلاحیت حسن خمینی مکالمه ای طولانی با رهبری داشتم

زیتون- اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت که در پی تایید نشدن صلاحیت حسن خمینی از سوی شورای نگهبان «یک مکالمه طولانی با رهبری داشته است» که «تاثیراتی هم گذاشته» اما «در آخر یک نفر همه کارها را خراب کرده است».

هاشمی رفسنجانی در مصاحبه با ویژه نامه نوروزی روزنامه آرمان در ادامه افزود: «از عدم صلاحیت سیدحسن آقای خمینی قانع نشده ام، به هر وجهی که به این مساله توجه می‌کردم نمی توانستم خودم را قانع کنم».

او در بخشی دیگر از این مصاحبه به این سوال که برخی می گویند سخنرانی شما در مراسم سالگرد ورود امام در فرودگاه راه را برای عدم تایید صلاحیت حاج حسن آقا هموار کرد» پاسخ داد: «آنها از قبل چنین تصمیمی را گرفته بودند و من هم از تصمیم آنها خبر داشتم». رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در مصاحبه با آرمان، با دفاع از اظهارات خود در مراسم سالگرد ورود آیت الله خمینی به ایران گفت: «من در آن سخنرانی وظیفه ام را انجام دادم چون تشخیص دادم که باید آن جمله را بگویم».

 

اکبر هاشمی رفسنجانی در همین ارتباط تاکید کرد: «شورای نگهبان می‌توانست از راه های دیگر به احراز صلاحیت ایشان بپردازد».

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

اگر مجموعه ابهامات و تناقضات بی‌شمار و عیان «سانحه» سقوط هلیکوپتر حامل رییسی و امیرعبدالهیان، بیانگر واقعیت ماجرا باشد و عملاً طرح ترور و حذف وی طراحی و عملیاتی شده باشد، آنچنان که می توان

ادامه »

۱- «پنجاه آمبولانس برده بودن. کلی ماشین و اتوبوس ول داده بودن توو جاده. به همه بیمارستانهای استان آماده باش داده بودند. انگار مثلا

ادامه »

«سید جواد ساداتی‌نژاد» حدود ۵۰ سال دارد. یعنی سنی که نه می‌تواند سابقه‌ای در انقلاب داشته باشد، نه در دوران

ادامه »