بودجه مقابله با گرد و غبار خوزستان از لایحه بودجه سال آینده حذف شد

زیتون– کریم شافعی٬ معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست، خبر داد که مجلس بودجه مقابله با گرد و غبار خوزستان در سال ۹۷ حذف کرده است.

به گفته معاون توسعه مدیریت٬ حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست٬ پیشنهاد بودجه برای سازمان حفاظت محیط زیست دارای چند بخش است. در حوزه جاری پیشنهاد ۵۷ میلیارد تومانی سازمان تقریبا مورد موافقت قرار گرفته است. البته اعتبارات استانی محیط زیست مستقل است و جداگانه لحاظ می‌شود.

او در گفت‌وگوی با ایسنا ضمن اشاره به پیشنهاد سازمان محیط زیست برای پیش‌بینی بودجه گرد و غبار در سال ۹۷ تاکید کرد: «در لایحه بودجه پیشنهادی به مجلس شورای اسلامی ۱۵۰ میلیون دلار برای مقابله با گرد و غبار جنوب کشور از جمله خوزستان در نظر گرفته شده بود که متاسفانه توسط کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی حذف شد.»

طی روزهای گذشته غلظت گرد و غبار معلق در هوا به چندین برابر حد مجاز رسیده، از جمله در اهواز، مرکز خوزستان، گرد و غبار در مقطعی ۶۶ برابر حد مجاز شده است.

حمیدیه، ماهشهر، خرمشهر، شادگان، شوش، دزفول و هندیجان از دیگر شهرهای خوزستان هستند که گرد و غبار در آنها چند برابر حد مجاز بوده است.

روز گذشته (جمعه) شدت گرد و غبار به حدی بوده که پروازهای فرودگاه اهواز مختل شده است. به گزارش تسنیم همه مدارس اهواز به دلیل آلودگی در امروز (شنبه) تعطیل خواهد بود.

مسابقه تیم‌های فولاد خوزستان و پیکان نیز، لغو شده است.

مطابق اعلام سازمان هواشناسی ایران چند شهر استان ایلام، از جمله ایلام و مهران هم غبارآلود بوده‌اند.

در حالی که حد مجاز برای ذرات معلق در هوا ۱۵۰ میکروگرم در هر مترمکعب است، به گفته شهریار عسگری، از اداره حفاظت محیط زیست خوزستان، بعدازظهر جمعه غلظت گرد و غبار در اهواز بالای هشت هزار میکروگرم بوده است.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

مرگ ابراهیم رییسی چیزی را در معادلات سیاسی ایران تغییر داده است که بدون لحاظ کردن آن رفتن بر روش پیشین چیزی کم از فقدان خرد ندارد. جمهوری اسلامی پس از دوره‌ی اول حسن روحانی،

ادامه »

بنا به پژوهش های بین المللی، رشد اقتصادی فراگیر و پایدار، نیازمند حاکمیت شفاف، پاسخگو و مشارکتی است؛ که در آن حقوق و آزادی‌های

ادامه »

ما امیدواریم پزشکیان رئیس‌جمهور شود اما نگرانی‌هایی داریم: ۱- صیانت آراء برایمان مهم است که قدرت‌طلبان دوباره مثل ۸۸ تقلب

ادامه »