تا آخرین نفس در آب سوختند

سانچی در حال غرق شدن

زیتون– محمد راستاد٬ رییس سازمان بنادر و دریانوردی٬ خبر داد که سانچی از حالت شناور بودن خود خارج شده و در حال غرق شدن است.

او همچنین تاکید کرد که امیدی به پیدا کردن مفقودین نیست.

نفت‌کش پانامایی «سانچی» که در اجاره ایران است، روز ۱۶ دی‌ماه با یک کشتی باری چینی تصادف کرد و دچار حریق شد. این نفتکش، ۳۰ خدمه ایرانی و دو خدمه بنگلادشی داشته است. سانچی حامل ۱۳۶ هزار تُن نفت خام به مقصد کره جنوبی بود.

رییس سازمان بنادر و دریانوردی که برای پیگیری وضعیت نفتکش ایرانی به چین سفر کرده است، در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد آخرین وضعیت سانچی گفت: «صبح امروز حجم آتش کشتی افزایش یافت و طول آتش را فرا گرفت، به همین دلیل امکان ورود تکاوران به کشتی فراهم نبود.»

خبرگزاری ایرنا امروز خبر داد که درجه حرارت نفتکش سانچی به ۳۵۰ درجه رسیده و «شرایط برای ورود به آن به‌هیچ‌وجه فراهم نیست.» گفته شده ارتفاع آتش اکنون به بیش از ۱۰۰ متر می‌رسد.

معاون وزیر راه و شهرسازی در مورد عملیات جست‌وجوی ۲۹ پرسنل کشتی گفت: «امیدی به پیدا کردن مفقودین نیست. تکاوران ایرانی و تیم چینی با این وضعیت کشتی نمی‌توانند به آن وارد شوند.»

تاکنون اجساد سه تن از خدمه این کشتی کشف شده است.

به رغم اینکه روز شنبه اعلام شد برای دقایقی امدادگران چینی موفق شده‌اند وارد کشتی شوند، گزارشهای امروز (یکشنبه) حاکی است که وضعیت تغییر کرده و این کشتی در حال غرق شدن است.

سخنگوی کمیته ویژه رسیدگی به وضعیت کشتی نفتکش همچنین اعلام کرد که بنا برشواهد و قرائن موجود از جمله اظهارات خدمه کشتی اصابت کرده و آخرین اطلاعات دریافتی از کشتی های امداد رسان و یکی از فرماندهان کشتی های صیادی که در منطقه حضور داشت و همچنین فرمانده کل عملیات امداد چین و اظهارات کارشناسان، کارکنان نفتکش سانچی در ساعت اولیه در اثر شدت انفجار و گازهای متصاعد شده، متاسفانه عزیزان ما، همگی جان باختند.

او اضافه کرد که تلاش ها برای اطفای حریق کشتی و ورود برای انتقال پیکرهای دریانوردان به رغم تلاش های انجام شده و آمادگی کامل تیم نجات برای ورود به نفتکش، به علت انفجار های پی در پی و گسترده میعانات گازی میسر نشد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

تا آخرین نفس در آب سوختند

عصر بی‌خبری، عصر حکومت پادشاهان قاجار بر کشور ماست. بی تفاوتی مطلق به منافع ملی و تمرکز بر منافع شخصی و گروهی، عدم درک مبانی سیاست خارجی و گذار از فرصت‌هایی که باید در صحنه

ادامه »

روز سیزدهم دی مصادف با سالگرد ترور سردار سلیمانی حدود ۶۰ نفر از فرماندهان سپاه از مناطق مختلف کشور به بیت خامنه ای رفته

ادامه »

این نوشتار نه در مدح حجاب بلکه درباره اهمیت آزادی پوشش و از آن مهم‌تر آزادی زن برای ایجاد تغییر

ادامه »