تا آخرین نفس در آب سوختند

سانچی در حال غرق شدن

زیتون– محمد راستاد٬ رییس سازمان بنادر و دریانوردی٬ خبر داد که سانچی از حالت شناور بودن خود خارج شده و در حال غرق شدن است.

او همچنین تاکید کرد که امیدی به پیدا کردن مفقودین نیست.

نفت‌کش پانامایی «سانچی» که در اجاره ایران است، روز ۱۶ دی‌ماه با یک کشتی باری چینی تصادف کرد و دچار حریق شد. این نفتکش، ۳۰ خدمه ایرانی و دو خدمه بنگلادشی داشته است. سانچی حامل ۱۳۶ هزار تُن نفت خام به مقصد کره جنوبی بود.

رییس سازمان بنادر و دریانوردی که برای پیگیری وضعیت نفتکش ایرانی به چین سفر کرده است، در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد آخرین وضعیت سانچی گفت: «صبح امروز حجم آتش کشتی افزایش یافت و طول آتش را فرا گرفت، به همین دلیل امکان ورود تکاوران به کشتی فراهم نبود.»

خبرگزاری ایرنا امروز خبر داد که درجه حرارت نفتکش سانچی به ۳۵۰ درجه رسیده و «شرایط برای ورود به آن به‌هیچ‌وجه فراهم نیست.» گفته شده ارتفاع آتش اکنون به بیش از ۱۰۰ متر می‌رسد.

معاون وزیر راه و شهرسازی در مورد عملیات جست‌وجوی ۲۹ پرسنل کشتی گفت: «امیدی به پیدا کردن مفقودین نیست. تکاوران ایرانی و تیم چینی با این وضعیت کشتی نمی‌توانند به آن وارد شوند.»

تاکنون اجساد سه تن از خدمه این کشتی کشف شده است.

به رغم اینکه روز شنبه اعلام شد برای دقایقی امدادگران چینی موفق شده‌اند وارد کشتی شوند، گزارشهای امروز (یکشنبه) حاکی است که وضعیت تغییر کرده و این کشتی در حال غرق شدن است.

سخنگوی کمیته ویژه رسیدگی به وضعیت کشتی نفتکش همچنین اعلام کرد که بنا برشواهد و قرائن موجود از جمله اظهارات خدمه کشتی اصابت کرده و آخرین اطلاعات دریافتی از کشتی های امداد رسان و یکی از فرماندهان کشتی های صیادی که در منطقه حضور داشت و همچنین فرمانده کل عملیات امداد چین و اظهارات کارشناسان، کارکنان نفتکش سانچی در ساعت اولیه در اثر شدت انفجار و گازهای متصاعد شده، متاسفانه عزیزان ما، همگی جان باختند.

او اضافه کرد که تلاش ها برای اطفای حریق کشتی و ورود برای انتقال پیکرهای دریانوردان به رغم تلاش های انجام شده و آمادگی کامل تیم نجات برای ورود به نفتکش، به علت انفجار های پی در پی و گسترده میعانات گازی میسر نشد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

تا آخرین نفس در آب سوختند

«دحترِ هفت-هشت ماهه‌ای سرش را گذاشته است روی شانه‌ی چپِ مادر، سرش روی شانه‌ی راست‌ش خم شده است و پنداری خوابیده است. دخترِ هشت ماهه‌ی لچک به سر،…چشمانِ موربِ زیبایی دارد؛ موهایی لخت و پوستی

ادامه »

در طول دورانی که خامنه‌ای رهبری جمهوری اسلامی را در دست گرفته است ایران رو به ویرانی رفته و جمهوری اسلامی بیش از هر

ادامه »

تنها یک روز پس از تصویب قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل مبنی بر ضرورت آتش‌بس فوری در غزه، اسماعیل هنیه،

ادامه »