????زنده| فرماندار سنندج ارتباط مرگ سارو قهرمانی با ناآرامی‎های اخیر را تکذیب کرد

مخالفت با در خواست نمایندگان برای بازدید از زندان اوین

علی مطهری، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت از بی‌نتیجه ماندن درخواست فراکسیون امید برای بازدید از اوین خبر داد.

این نماینده تهران در مجلس در خصوص کشته شدگان پس از ناآرامی‌ها در بازداشتگاه‌ها گفت: به حسب آنچه به نمایندگان گفته شده ۱ نفر در تهران و ۲ نفر در شهرستان‌ها خودکشی کرده‌اند. وی تصریح کرد قرار است در مورد علت خودکشی‌ها گزارشی به مجلس ارائه شود که تاکنون چنین امری صورت نگرفته است.

درهمین حال محمود صادقی، دیگر نماینده تهران در مجلس، در پیامی توئیتری اعلام کرد بیش از ۴۰ تن از نمایندگان با ارسال نامه‌ای به علی لاریجانی، رئیس مجلس، خواستار تشکیل یک گروه مستقل برای بررسی علل مرگ تعدادی از بازداشت‌شدگان اعتراض‌های اخیر در زندان‌ها شدند.

در توئیت محمود صادقی آمده است که نمایندگان امضاکننده نامه به علی لاریجانی نوشته‌اند که خبرهایی به دستشان رسیده که حاکی از جان باختن شمار بیشتری از بازداشت شدگان است.

 


دادستان تهران: دستگیرشدگان اخیر از طبقات پایین هستند

عباس جعفری دولت آبادی، دادستان تهران در بیست و چهارمین جلسه شورای معاونان دادسرای تهران درباره اتفاقات اخیر در ایران گفت: «اکثر متهمان دستگیر شده هجده تا سی و پنج ساله و از طبقات پایین اجتماع بودند.»

او در ادامه افزود: «در میان متهمان جمعیت نخبگانی دیده نمی‌شد و در صورت حضور، تعداد آن‌ها بسیار کم بود؛ ضمن این که اقدامات این متهمان مانند آتش زدن پرچم یا تخریب اموال بیت‌المال که در تعارض با منافع ملی است.»/میزانواکنش اژه‌ای به افشاگری‌های شهردار تهران درباره قالیباف


محمود صادقی: درخواست فراکسیون امید برای بازدید از زندان اوین رد شد

محمود صادقی نماینده مجلس گفت: درخواست فراکسیون امید برای بازدید از زندان اوین رد شد.

به گفته این نماینده عضو فراکسیون امید «بسیاری از خانواده‌ها اظهارات مسئولان در مورد خودکشی بازداشت‌شدگان را قبول ندارند.»


برگزاری کنسرت‌های موسیقی در دانشگاه آزاد ممنوع شد

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اعلام کرد: برگزاری کنسرت‌های موسیقی در محیط‌های دانشگاهی ممنوع است و واحدهای دانشگاهی تحت هیچ عنوان یا مراسمی مجاز به برگزاری آن نیستند./امتداد


فرماندار سنندج مرگ یکی از دستگیرشدگان ناآرامی‎های سنندج را تکذیب کرد

فرماندار سنندج  خبر مرگ یکی از دستگیر شدگان ناآرامی‌های سنندج را که در شبکه ها منتشر شد، تکذیب کرد و گفت: فرد مورد نظر کانال‌ها از عناصر وابسته به گروهک های تروریستی بود که به همراه یکی از مرتبطین خود در درگیری مسلحانه با ماموران در حاشیه شهر سنندج کشته شده بود.

روز گذشته خبر کشته شدن سارو قهرمانی که گفته می‌شود ۱۰ روز پیش و در جریان ناآرامی‌های اخیر  دستگیر و کشته شده است در شبکه ‌های اجتماعی منتشر شد.
محمد ابراهیم زارعی اظهار کرد: خبر مرگ این فرد در ناآرامی ها واقعیت ندارد چون در ناآرامی های اخیر شهر سنندج با کمک و همکاری خوب مردم به هیچ فردی آسیبی نرسید.
وی افزود: این فرد از عناصر وابسته به گروهک های تروریستی بود که در سال ۹۱ قصد ترور یکی از هموطنان را در شهر سنندج داشت ولی با هوشیاری دستگاه امنیتی دستگیر و از سوی دستگاه قضایی به ۵ سال حبس محکوم شد.

زارعی تاکید کرد: نامبرده پس از تحمیل ۲ سال حبس مشمول رافت اسلامی قرار گرفت و از زندان آزاد شد ولی پس از آزادی مجددا با گروه های معاند تروریستی همکاری خود را از سر گرفت و توسط این گروه ها برای انجام اعمال مجرمانه مسلح شد.

فرماندار سنندج یادآور شد: این فرد روز چهارم دی ماه در یکی از پارکینگ های شهر سنندج اقدام به تهدید مسلحانه یکی از شهروندان می کند و دقایقی بعد از محل متواری می شود که در این ارتباط فرد تهدید شده از او نزد پلیس شکایت کرده و مستندات آن نیز موجود است.
زارعی اضافه کرد: این فرد وقتی به همراه یکی از مرتبطین خود تحت تعقیب ماموران قرار داشت بدون توجه به فرمان ایست ماموران از محل گریخته و سپس به سمت ماموران تیراندازی کردند که در درگیری کشته شدند. /ایلنا
وزیر ارتباطات: مردم به اپلیکیشن‌های داخلی اعتماد ندارند

 تقدیر حسن روحانی از جواد طباطبایی در نهمین جشنواره فارابی

 


پرونده سپنتا نیکنام به مجمع تشخیص مصلحت رفت

با اصرار نمایندگان مجلس بر مصوبه‌شان درباره عضویت نمایندگان اقلیت‌های مذهبی در شورای شهر علی‌رغم مخالفت شورای نگهبان، این مصوبه و تعیین وضع سپنتا نیکنام به مجمع تشخیص سپرده شد./روزاروز


شهردار تهران: پول قراردادهای شهرداری و ناجا خرج انتخاباتی برای قالیباف شد

به گفته محمد علی نجفی، شهردار تهران اواخر سال ۹۵شهرداری با یکی از شرکت‌های نیروی انتظامی قراردادی را در خصوص تدوین شاخص‌های ارزیابی عملکرد به مبلغ یک میلیارد تومان به امضاء رسانده که شاید ارزش واقعی آن حتی ۱۰میلیون تومان هم نبوده است. یک قرارداد دیگر در تاریخ ۲ مرداد ۹۶ منعقد شده که در روز قرارداد پرداختی صورت گرفته است.

نجفی افزود: این دو قرارداد مجموعا یک میلیارد و ۴۳۰ میلیون تومان ارزش داشته . درست است این مبلغ به حساب شرکت مذکور واریز شده اما تنها ۱۷۳میلیون تومان را به این شرکت داده و مابقی را به یک حساب دیگر که متعلق به رئیس دفتر یکی از معاونین قبلی بوده واریز کردند و این پول نیز خرج انتخابات شده است.

شهردار تاکید کرد: بررسی‌ها نشان داده که رقم بدهی ثبت شده شهرداری ۲۹ هزار و ۵۱۰ میلیارد تومان بوده است. ۲۲ هزار و ۶۰۰ میلیون تومان نیز رقم بدهی ثبت نشده شهرداری است و پیش بینی کردیم که حدود ۸۰۰۰ میلیارد تومان نیز بدهی احتمالی داریم/ ایسنا


کشتی نفتکش سانچی به طور کامل غرق شد

با غرق شدن کامل نفتکش سانچی امیدها از یافتن گم‌شده‌ها و اجساد دریانوردان بریده شد.

شب گذشته تکاوران ایرانی با نیروهای چینی ترکیب شدند و به سمت نفتکش آتش گرفته اعزام شده‌اند. اما به دلیل انفجارهای متعدد امکان دسترسی به آن وجود نداشت.

رئیس سازمان بنادر و دریانوردی گفت: متاسفانه هیچ امیدی به نجات جان دریانوردان نداریم؛ چراکه در همان لحظات اولیه برخورد، کشتی دچار آتش‌سوزی شدید و انفجار شده است و شاهدان عینی تائید کرده‌اند که امکان زنده ماندن هیچ فردی در کشتی وجود نداشته است.

وی در ادامه افزود: همچنین امکان نجات کشتی وجود ندارد و حتی پیکرهای دریانوردان عزیزمان را نیز نمی‌توانیم از آن خارج کنیم.

با قطع امید از ورود تیم تکاور ارتش برای ورود به نفتکش سانچی، تیم امداد و نجات ایرانی در حال برگشت از دریای چین به بندر شانگهای است./ ایسنا


خبرهای روز گذشته را از اینجا بخوانید

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

۱. در طی انتخابات اخیر، مدام شنیده‌ایم که گفته می‌شود: پزشکیان نمی‌تواند کاری از پیش ببرد؛ مگر یک تدارکاتچی چقدر قدرت دارد؛ باید آن دیگری بخواهد وگرنه فرقی بین جلیلی و پزشکیان نیست. اظهار نظرهایی

ادامه »

اگر انتخابات و به ویژه انتخاب ریاست جمهوری در کشوری مانند ایران را یک فرآیندی ترسیم کنیم که می خواهد نمایش دمکراسی باشد ولی

ادامه »

دستاوردهای انتخابات چهاردمین دوره ریاست جمهوری برای من اگر با اهمیت تر از انتخابات دوم خرداد نباشد، کمتر نیست! چه

ادامه »