رویترز: مشاوران ترامپ خواستار پایبندی آمریکا به برجام شدند

ظریف: تداوم برجام بستگی به پایبندی آمریکا دارد

زیتون– محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران، تاکید کرد که تداوم توافق هسته ای بین ایران و شش قدرت جهانی، برجام به پایبندی کامل آمریکا نسبت به این توافق بستگی دارد.

محمد جواد ظریف در حساب کاربری توییتر خود نوشت: امروز با سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در مسکو رایزنی کردم و عازم بروکسل هستم تا با وزیران امور خارجه سه کشور اروپایی (بریتانیا، فرانسه و آلمان) و همچنین با فدریکا موگرینی نماینده عالی اتحادیه اروپا گفت وگو کنم. همگان تاکید دارند که همه طرف می بایست به تعهدات خود در چارچوب برجام پایبند باشند. آژانس بین المللی انرژی اتمی پایبندی کامل ایران را تایید کرده است،اما ادامه (این روند) به پایبندی کامل آمریکا بستگی دارد.

از سوی دیگر به رغم گمانه‌زنی‌ها در هفته اخیر رویترز خبر داد که برخی مشاوران ارشد رییس‌جمهوری آمریکا، از او خواسته‌اند که تعلیق تحریم‌ها در چارچوب توافق اتمی با ایران را «تمدید کند». دونالد ترامپ قرار است روز جمعه تصمیم خود را در این مورد اعلام کند.

رادیو فردا خبر داد که دو مقام ارشد دولت آمریکا، ۲۰ دی ماه، به رویترز گفته‌اند مشاوران عالی‌رتبه ترامپ توصیه کرده‌اند که او تحریم‌های معلق‌شده را برنگرداند؛ اما آقای ترامپ بی‌میلی خود را به تمدیدِ تعلیق تحریم‌ها نشان داده‌است.

یک مقام دولتی دیگر نیز به رویترز گفت اگر رییس‌جمهوری آمریکا تعلیق‌ها را تمدید کند، دولت تحریم‌های هدفمند تازه‌ای را علیه افراد حقیقی و حقوقی اجرا خواهد کرد.

امروز (پنجشنبه) نشستی با حضور وزیران خارجه ایران، بریتانیا، فرانسه و آلمان در بروکسل برگزار خواهد شد که در جریان آن فدریکا موگرینی رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا موضع قدرت‌های اروپایی در حمایت از برجام را اعلام می‌کند.

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

رویترز: مشاوران ترامپ خواستار پایبندی آمریکا به برجام شدند

دستاوردهای انتخابات چهاردمین دوره ریاست جمهوری برای من اگر با اهمیت تر از انتخابات دوم خرداد نباشد، کمتر نیست! چه بسا تأمل برانگیزتر است و چه بسا بار دیگر قابلیت ایجاد یک گفتمان سیاسی را

ادامه »

این‌که آقای روحانی و دولت هشت ساله‌اش موفق عمل کرده یا نه و این که چه اندازه کامیاب بوده است، خارج از موضوع این

ادامه »

تصویری از پشتِ پرده در دست نیست. کسی خبری نزدیک از حال‌واحوال او در رخ‌دادهای مختلف سیاسی نداده و نمی‌دهد.

ادامه »