پنج میلیون سی‌دی سرشار از تهمت‌های انتخاباتی

هشدار وزیر اطلاعات

محمود علوی، وزیر اطلاعات دولت یازدهم روزگذشته از تهیه پنج میلیون «سی‌دی» انتخاباتی برای «تهمت زدن» خبر داده و وعده داده است که با متخلفان در این زمینه برخورد خواهد شد.

911D847E-A61B-477D-AEEE-22350DBAA781_w640_r1_s_cx0_cy3_cw0

در گزارشی  که خبرگزاری فارس از سخنرانی وزیر اطلاعات در اسلام‌شهر آورده است، علوی   ضمن هشدار به متخلفین تاکید کرده است که با آنان برخورد شدید قانونی خواهد شد. به گفته وی٬ وزارت اطلاعات حتی از تعداد سی‌دی های منتشر شده نیز آگاه است.

وزیر اطلاعات گفته است:«اطلاع داریم که چه تعداد سی‌دی غیراخلاقی انتخاباتی از سوی چه کسانی عرضه می‌شوند؛ ما می‌دانیم فقط برای تهمت زدن و افترا از سوی برخی افراد، در یک مورد بالغ بر پنج میلیون سی‌دی‌ غیرواقعی و سرشار از تهمت و افترا تهیه شده تا در دوران انتخابات توزیع شود.»

وزیر اطلاعات توضیحات بیشتری در این خصوص که این سی‌دی‌ها علیه چه کسانی تهیه شده، ارائه نکرده است. با این حال گزارش رسانه‌های ایران در مورد انتخابات‌های گذشته حاکی است که در دوره‌های پیشین هم «سی‌دی»هایی علیه اکبر هاشمی رفسنجانی، محمد خاتمی، میرحسین موسوی و مهدی کروبی تهیه و توزیع شده بود.

در سال ۱۳۸۴، خبرگزاری رسمی ایرنا گزارش داده بود که در جریان نهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تجمعی در مقابل «مؤسسه آموزشی امام خمینی قم» وابسته به محمد تقی مصباح یزدی برگزار شده بود  و یکی از تجمع‌کنندگان هشدار داده بود: «اگر تخریب‌ها ادامه یابد، روزهای آتی به صورت شفاف سرچشمه‌های توزیع سی‌دی‌ها و شبنامه‌های پنج میلیونی علیه هاشمی رفسنجانی را اعلام می‌کنیم».

در آن زمان آقای هاشمی با انتشار بیانیه‌ای به «برخی تخلف‌ها از جمله تخریب‌های زننده و دخالت‌های ناروای سازماندهی‌شده» اعتراض کرد و در نهایت گفت که شکایت‌هایی دارد اما گلایه‌اش در این مورد را «به خدا واگذار می‌کند».

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

اخیرا سلطنت‌طلبان دست به فرصت‌طلبی بزرگی تحت مفهوم «وکالت» زدند. خارج از اینکه روش اتخاذی چقدر غیر دموکراتیک و غیر علمی بود، اما نفس دست چ‌زدن به‌چنین عملی از یک توهم و فرصتًطلبی بزرگ پرده

ادامه »

– ماموستایان در میان مردم کردستان، همواره مورد احترام و از جایگاه اجتماعی برجسته‌ای برخوردار بوده‌اند. غیر حکومتی بودن، قرائت حداقلی و غیر فقهی

ادامه »

ساختار بحث دموکراسی و آزادی، آرمانی است از ۱۲۰ سال پیش تا به امروز فعالان دموکراسی خواه و آزادی خواه

ادامه »