???? زنده| میرحسین موسوی در مرکز قلب تهران آنژیوگرافی شد

 

 


اظهار نگرانی یک نماینده مجلس ایران از کشته شدن بازداشت‌شدگان اخیر در زندان


رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران: در شورش‌های اخیر حتی یک نیروی نظامی با اسلحه به خیابان نیامد

محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران گفت: در شورش‌های هفته گذشته حتی یک مورد سراغ نداشتیم که از نیروهای انتظامی، سپاه یا بسیج با اسلحه به خیابان آمده باشند.

این مقام نظامی تاکید کرد که «بر اساس دستورالعمل‌های ستاد کل نیروهای مسلح، استفاده از اسلحه ممنوع است و هیچ‌کس با اسلحه به خیابان نمی‌آید.»

رییس ستاد کل نیروهای مسلح در حالی از «حداکثر تحمل را در اتفاقات اخیر علیه اغتشاشگران» سخن می‌گوید که در این درگیری‌ها دستکم ۲۵ نفر کشته و ۴ هزار نفر دستگیر شدند.

محمد باقری همچنین تاکید کرد: موارد کشته‌هایی که اتفاق افتاده عمدتا مشکوک است؛ چراکه تیراندازی‌های صورت گرفته از پشت سر و یا مناطق نامشخص اجرا شده که در دست بررسی است و در این رابطه موردی نداریم مگر این‌که به یک پادگان نظامی حمله‌ای صورت گرفته باشد که در همه دنیا مجموعه‌های نظامی در این مواقع موظف به دفاع از خودشان هستند./ ایسنا


معاون سیاسی رئیس جمهوری: اگر آمریکا از برجام بیرون برود وارد فضای جدیدی می‌شویم

مجید تخت روانچی معاون سیاسی رئیس جمهوری ایران گفت:« اگر آمریکا از برجام بیرون برود در صورتی که اروپایی‌ها پای کار بایستند و ضررهای ناشی از تحریم‌های مجدد ما را جبران کنند در آن صورت ما وارد فضای جدیدی می‌شویم.»

روز گذشته دولت آمریکا اعلام کرد احتمالا روز جمعه تصمیم خود در مورد ادامه تعلیق یا اعمال مجدد تحریم‌های مرتبط با برجام را اعلام خواهد کرد. همزمان کنگره آمریکا قطعنامه‌ای را در حمایت از معترضان ایرانی تصویب کرده است.

تخت روانچیهمچنین تاکید کرد: «حدود یک سال است ما آمادگی‌های لازم را ایجاد کرده‌ایم مبنی بر این‌که اگر برجام نباشد چه اتفاقی در کشور رخ می‌دهد و روابط با کشورها به چه‌سمت‌وسویی می‌رود».

 


ناوشکن دماوند در شمال ایران دچار سانحه شد

برخی از رسانه‌ها محلی در شمال ایران می گویند که ناوشکن دماوند که یکی از بزرگترین کشتی‌های جنگی ایران در سواحل دریای خزر دچار سانحه شده است. برخی منابع خبری محلی در انزلی، از مرگ ۲ تن از پرسنل ناوشکن دماوند و افتادن ۶ نفر دیگر در دریا خبر می‌دهند. (هیچ منبع رسمی این خبر را تایید نکرده است)


میرحسین موسوی در مرکز قلب تهران آنژیوگرافی شد


زلزله‌ای نسبتا شدید لحظاتی پیش کرمانشاه را لرزاند

زمین لرزه‌ای به بزرگی ۴.۷ ریشتر استان کرمانشاه حوالی کوزران را لرزاند. زمین لرزه در اسلام آباد، پاوه، روانسر و جوانرود نیز احساس شد. /ایسنا


وزیر علوم: تنها ۱۵ الی ۲۰ دانشجو در بازداشت به سر می‌برند

وزیر علوم اعلام کرد: به دستور رئیس‌جمهوری دانشجویان بازداشتی در روزهای آینده آزاد خواهند شد.

به گفته غلامی در حال حاضر «تنها ۱۵ الی ۲۰ دانشجو در بازداشت به سر می‌برند.»


یکی از ۳۰خدمه مفقود شده نفتکش ایرانی زن است


تلگرام فردا رفع فیلتر می‌شود

حسن‌بیگی، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: « قرار شد مسئولان تلگرام قول دهند که از تلگرام استفاده امنیتی و تروریستی صورت نگیرد؛ به همین دلیل مسئولان به ما گفتند که تا فردا احتمالا تلگرام رفع فیلتر خواهد شد.»/ ایسنا


درخواست ۳۵نماینده برای بازدید از بازداشتگاه اوین


عفو بین‌الملل از مرگ مشکوک معترضان بازداشتی در ایران ابراز نگرانی کرد

عفو بین‌الملل در بیانیه‌ای از مرگ مشکوک معترضان بازداشتی در زندان‌های ایران ابراز نگرانی کرد.

در این بیانیه با اشاره به گزارش‌های مربوط به مرگ مشکوک تعدادی از معترضان بازداشتی در زندان، آمده:« مقامات مسئول در ایران باید برای جلوگیری از شکنجه بازداشت‌شدگان و مرگ تعداد بیشتری از آنان در زندان سریعا اقدامات لازم را به اجرا بگذارند..»

این بیانیه افزوده است :« سایه تاریک پنهانکاری و فقدان شفافیت در مورد آنچه که بر سر این بازداشت‌شدگان آمده نگران کننده است و مقامات ایران باید به جای ابراز داوری شتابزده در این مورد که آنان دست به خودکشی زده‌اند، فورا تحقیقات مستقل، بی‌طرفانه و شفافی را در مورد شرایط منجر به مرگ آنان به جریان اندازند.»


خبرهای روز گذشته را از اینجا بخوانید

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دستاوردهای انتخابات چهاردمین دوره ریاست جمهوری برای من اگر با اهمیت تر از انتخابات دوم خرداد نباشد، کمتر نیست! چه بسا تأمل برانگیزتر است و چه بسا بار دیگر قابلیت ایجاد یک گفتمان سیاسی را

ادامه »

این‌که آقای روحانی و دولت هشت ساله‌اش موفق عمل کرده یا نه و این که چه اندازه کامیاب بوده است، خارج از موضوع این

ادامه »

تصویری از پشتِ پرده در دست نیست. کسی خبری نزدیک از حال‌واحوال او در رخ‌دادهای مختلف سیاسی نداده و نمی‌دهد.

ادامه »