تخلیه هزاران صفحه اطلاعات قابل استفاده از تجهیزات ملوانان آمریکایی توسط سپاه

زیتون- یک مقام سپاه پاسداران ایران خبرداد که هزاران صفحه اطلاعات قابل استفاده از تجهیزات الکترونیکی ملوان های آمریکایی که برای ساعاتی در خلیج فارس تحت بازداشت ایران درآمدند تخلیه اطلاعاتی شده است.

160114020257_us_sailors_iran_640x360_iribnews

سردار علی رزمجو، فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه به سایت شبکه خبر رادیو تلویزیون گفت: «اطلاعات و اسنادی از لپ تاپ و دستگاه های شناور متجاوز آمریکایی تخلیه کرده ایم که در عرصه های مختلف قابل استفاده است.» به گفته او این اطلاعات معادل ۱۳ هزار صفحه کاغذ است.

این فرمانده سپاه گفت:‌ «این اطلاعات از تخلیه لپ تاپ، دستگاه جی پی اس و نقشه های آنان به دست آمده است و در عرصه های مختلف قابل استفاده است.» او همچنین تاکید کرد که همه تجهیزات موجود در دو قایق گشتی ملوانان آمریکایی به آنها بازگردانده شد.

 

در روایت ارتش آمریکا آمده بود که هرچند ملوانان آمریکایی هنگام بازداشت، با تفنگ های نشانه رفته نظامیان ایرانی مواجه شدند، اما در طول بازداشت مورد بدرفتاری قرار نگرفتند. به گفته ارتش آمریکا بررسی قایق ها پس از آزادی نشان داد که به جز ناپدید شدن دو سیم کارت تلفن های ماهواره ای، تمامی سلاح ها، مهمات و تجهیزات ارتباطی آنها سر جایش بود.

اماسردار رزمجو گفت:‌ «تمامی تجهیزات آمریکایی ها به آنها استرداد شده است و هیچ چیز دیگری به جز اطلاعات تخلیه شده دستگاه ها را اخذ نکردیم در حالی که بر اساس قوانین بین المللی می توانستیم این کار را انجام دهیم.» او ضبط دو عدد سیم کارت نظامیان آمریکایی را تکذیب کرد و گفت:‌ «همه وسایل آمریکایی ها پس داده شده است و هرگونه اظهار نظری غیر از این کذب محض است.»

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

به‌خاطر محدودیت‌هایی که جمهوری اسلامی بر رسانه‌ها اعمال می‌کند، تعدادی از رسانه‌های بزرگ و پر مخاطب جریان اصلی در خارج کشور شکل گرفته‌اند. این رسانه‌ها چون در داخل کشور حضور ندارند و امکان داشتن خبرنگار

ادامه »

بازار دید و بازدیدهای دیپلماتیک در منطقه گرم است و ظاهرا روند نوینی از روابط و همکاری‌های منطقه‌ای شکل گرفته است. فرصت‌های جدید و

ادامه »

در میان فعالین سیاسی بحثی جدی در جریان است که سرنگونی نظام جمهوری اسلامی و گذار یک‌باره از حکومت چه پیامدهایی خواهد داشت. بررسی شرایط ایران نشان می‌دهد که به احتمال زیاد پیامد سرنگونی حکومت «خلاء سیاسی» خواهد بود. در توضیح ویژگی‌های این پدیده می‌توان گفت…

ادامه »