لغو سفر دوندگان ایرانی به مسابقات جهانی در آمریکا

زیتون– تیم ملی دوومیدانی ایران از حضور در رقابت‌های جهانی ۲۰۱۶ داخل سالن به میزبانی آمریکا بازماند. ایران قرار بود با ترکیب حسن تفتیان و رضا قاسمی و مربیگری حامد احمدپور و احمد رمضان‌زاده راهی آمریکا شود اما تاخیر فدراسیون در اقدام برای اخذ روادید، باعث لغو سفر شد.

27B3BB16-1CC6-4A91-8130-F39B8DC09D89_w640_r1_s

ایسنا در این باره نوشت: «فدراسیون دوومیدانی ۱۰ روز پیش تیم اعزامی را برای انجام مصاحبه به دبی فرستاد، اما اقدام دیرهنگام فدراسیون برای انجام کارهای مربوط به ویزا، باعث شد تیم ملی به آمریکا نرود.» حسن تفتیان و رضا قاسمی در جام کازانف که در قزاقستان برگزار شد، رکورد ورودی به این رقابت‌ها را کسب کرده بودند.

مسئولین جدید فدراسیون دوومیدانی از ۱۵ شهریور روی کار آمده و حدود هفت ماه زمان داشتند که امور مربوط به اعزام تیم ملی را انجام دهند، اما در عمل «اداره یک نفره فدراسیون» باعث شد دو دونده سرعتی ایران از حضور در مسابقات جهانی بازبمانند. حسن تفتیان درباره جا ماندن از مسابقات می‌گوید: «اکثر مربیان و دونده‌های کشور معتقد بودند که من در این مسابقات می‌توانستم به فینال برسم. حتی مدال هم دور از دسترس نبود و این شانس را داشتم که با کسب مدال، برای ایران تاریخساز شوم.»

قهرمان داخل سالن آسیا در همین زمینه در مصاحبه با تسنیم گفت: «نمی‌دانم چه کسی پاسخگوست. هشت ماه قبل ورودی این رقابت‌ها را به‌دست آوردم و فرصت کافی وجود داشت که کارهای اعزام انجام شود. حالا سهل‌انگاری یا بی‌برنامگی را نمی‌دانم اما باعث شد به هدفم نرسم.» تفتیان که سهمیه المپیک را هم در اختیار دارد، در ادامه گفت: «برای حضور موفق در المپیک، در ماه آبان، برنامه خود را تحویل فدراسیون داده و بر نظم تاکید کرده بودم اما فدراسیون همه خواسته‌هایم را زیر مسئله سفر به آمریکا نگه می‌داشت و حالا هم با لغو این سفر، برنامه‌هایم بهم ریخت.»

تفتیان قرار بود تمریناتش را در پرتلند همراه با قهرمانان آمریکایی دنبال کند که این موضوع هم با لغو سفر به آمریکا، منتفی شد. حسن تفتیان در مسابقات جهانی ۲۰۱۵ در فضای باز، به مرحله نیمه نهایی ۱۰۰ متر رسید تا با بر‌ترین دوندگان جهان رقابت کند. این اتفاق، برای نخستین بار در تاریخ این رشته ورزشی رخ داد. تفتیان که رکورد ایران را در اختیار دارد،ضمن جا گذاشتن کیم کالینز قهرمان سال ۲۰۰۳ جهان از سنت کیتز، موفق شد راهی مرحله نیمه نهایی شود. افتخاری که تکرارش در مسابقات جهانی داخل سالن، به دلیل لغو سفر امکان پذیر نخواهد بود.​

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

لاوروف، وزیر امورخارجه روسیه، در یکی از جلسات جانبی در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک گفته است که روسیه کریمه را به اوکراین برخواهد گرداند اگر اوکراین کوشش نکند‌ که عضو ناتو

ادامه »

روز سه‌شنبه ۳۱ مرداد ۱۴۰۲. دانشگاه لایدن. کنفرانس انجمن ایران‌شناسی اروپا. در پنلی درباره‌ی ادبیات فارسی، عنوان سخنرانی خانم سایه اقتصادی‌نیا چنین بود: «بلاغت

ادامه »

۱-«هویت ملی و هویت قومی در شهر معاصر ایرانی؛ مطالعه‌ی موردی نقده» عنوان پایان‌نامه‌ی کارشناسی ارشد رشته انسان‌شناسی «لیلا حسین‌زاده»

ادامه »