مهدی جهانگیری تحت الحفظ به محل کار خود می‌رود

زیتون– خبرگزاری ایلنا به نقل از یک منبع آگاه نوشت مهدی جهانگیری چند روز است برای انجام برخی امور به صورت تحت الحفظ به دفتر کار خود در خیابان فرشته می‌رود و بعد از اتمام کار دوباره با ماموران امنیتی به محل بازداشت خود منتقل می‌شود.
این منبع آگاه افزوده است که با توجه به مسئولیت‌های بالای اقتصادی مهدی جهانگیری و معلق ماندن بسیاری از امور به سبب بازداشت او، تصمیم گرفته شد که تحت الحفظ به محل کار خود برود و اوراقی که لازم است با امضای ایشان باشد، اعم از صورتجلسات و چک‌ها را امضا کند و برخی امورات دیگر را انجام دهد.
محمود ایثاری، وکیل مهدی جهانگیری، در گفت‌وگو با ایلنا، خبر آزادی موکل خود، را تکذیب کرد و افزود: «پرونده مهدی جهانگیری همچنان در مرحله تحقیقات است.»
روزنامه جهان صنعت در شماره روز دوشنبه خود از«آزادی محدود» آقای جهانگیری خبر داد و اعلام کرد که او در روزهای گذشته «تحت‌الحفظ» به محل کار خود «مراجعت کرده و به امور روزمره و کارهای شخصی خود مشغول بوده است.»
خبرگزاری ایسنا نیز صبح امروز (دوشنبه)، خبر داد که مهدی جهانگیری، برادر معاون اول رییس جمهوری، پس از حدود ۸۰ روز بازداشت، با قرار وثیقه از زندان آزاد شده است.
۱۳ مهرماه وب‌سایت انتخاب از بازداشت مهدی جهانگیری، برادر معاون اول رییس جمهوری خبر داد؛ روز بعد اسحاق جهانگیری در صفحه شخصی‌اش در اینستاگرام خبر بازداشت برادرش را تأیید کرد، اما نوشت که «اطلاع دقیقی از دلیل، چگونگی دستگیری، اتهام، ضابط و شاکی برادرم ندارم.»
مهدی جهانگیری روز ۱۳ مهر از سوی سپاه پاسداران کرمان بازداشت و روز ۱۳ آذر برای ادامه رسیدگی به پرونده‌اش به تهران منتقل شد.
مصطفی محبیر، مدیرکل زندان های استان تهران، روز ۲۷ آذر در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر درباره انتقال مهدی جهانگیری به زندان‌های تهران گفت: «کسی را به ما تحویل نداده‌اند.»
پرونده مهدی جهانگیری در کرمان تشکیل شده است و مقامات قوه قضائیه دلیل بازداشت او را «مسائل مالی» اعلام کرده‌اند.
غلامعلی ابوحمزه، فرمانده سپاه پاسداران کرمان، با اشاره به بازداشت جهانگیری از سوی این نهاد اعلام کرده بود که «سپاه هر کس را که بخواهد بر خلاف مردم و نظام حرکت کند، سریع علیه‌اش بلند می‌شود ما سراغ تک‌تک‌شان می‌رویم.»
این اظهارات در حالی است که یک منبع آگاه نزدیک به جهانگیری از آزادی وی به ایلناخبر داده بود.
این منبع آگاه به ایلنا گفته بود که وی طی چند روز گذشته تحت‌الحفظ آزاد شده بود که از امروز این محدودیت نیز برداشته شده است.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

شورای نگهبان قانون اساسی جمهوری اسلامی (بخوانید آقای خامنه‌ای، نگهبان قدرتمند جمهوری اسلامی ) مطابق معمول همیشه و با اعلام لیست نامزدهای انتخاباتی ریاست‌جمهوری، همه را غافلگیر کرده است. اجازه دهید همین ابتدای کار و

ادامه »

«هر لحظه به شکلی بت عیار بر آمد/ هر دم به لباس دگر آن یار بر آمد/ گه پیر و جوان شد.» ایران هنوز

ادامه »

مراسم رای‌گیری ولایی -که انتخابات خوانده می شود- به عنوان ابزاری چند منظوره برای نمایش مشروعیت و حمایت مردمی از

ادامه »