مصباح یزدی: احمدی نژاد حالت انحرافی دارد

زیتون– مصباح‎یزدی که از حامیان جدی احمدی‎نژاد و پشتیبان او در دوران ریاست جمهوری‎اش بود، گفت: «امروز احمدی‎نژاد را تأیید نمی‎کنم چون اکنون یک حالت انحرافی در او می‎بینم.»
مصباح یزدی که از او با عنوان پدر معنوی جبهه پایداری یاد می‌شود امروز در واکنش به مواضع اخیر محمود احمدی‌نژاد، در گفت‌وگو با خبرآنلاین تاکید کرد: «هر کسی را تا مادامی که در مسیر اسلام کار می‎کند، حمایت می‎کنیم، طرفداری‎اش می‌کنیم، هر وقت منحرف شد، ما هم از او جدا می‎شویم.»
مصباح یزدی زمانی از حامیان پروپاقرص محمود احمدی‌نژاد به شمار می‌آمد و تا آنجا که حتی اطاعت از این رئیس جمهور سابق را هم‌تراز «اطاعت از خدا» دانسته بود.
محمود احمدی‌نژاد٬ میوه اصولگرایی از سال ۹۰ به بعد به مرور مورد غضب این جریان قرار گرفت. اما طی هفته‌های اخیر کنش‌های او٬ بقایی و مشایی٬ صدای اعتراض اصولگرایان را به صورت جدی‌تری بلند کرد.
احمدی‌نژاد هفته گذشته در مصاحبه‌ای گفته بود که قرار نبود «دیکتاتوری قوه قضائیه» داشته باشیم، و روز سه‌شنبه گذشته نامه‌ای را خطاب به رهبر جمهوری اسلامی منتشر کرد در انتقاد از «عملکرد قوای سه‌گانه» کشور. مشایی و بقایی نیز تا کنون بارها قوه قضاییه را در مضان اتهام قرار داده و از آن انتقاد کردند.
تاکنون تنها دونفر از قوه قضائیه به این مواضع احمدی‌نژاد واکنش نشان داده‌اند.
غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگو و معاون اول قوه قضاییه، روز سه‌شنبه اظهارات هفته گذشته محمود احمدی‌نژاد درباره قوه قضائیه را حاوی «ده‌ها دروغ، توهین و گنده‌گویی» خواند.
دادستان کل کشور نیز احمدی‌نژاد را اپوزسیون قوه قضاییه خوانده بود.

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دستاوردهای انتخابات چهاردمین دوره ریاست جمهوری برای من اگر با اهمیت تر از انتخابات دوم خرداد نباشد، کمتر نیست! چه بسا تأمل برانگیزتر است و چه بسا بار دیگر قابلیت ایجاد یک گفتمان سیاسی را

ادامه »

این‌که آقای روحانی و دولت هشت ساله‌اش موفق عمل کرده یا نه و این که چه اندازه کامیاب بوده است، خارج از موضوع این

ادامه »

تصویری از پشتِ پرده در دست نیست. کسی خبری نزدیک از حال‌واحوال او در رخ‌دادهای مختلف سیاسی نداده و نمی‌دهد.

ادامه »