انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در انکارا

زیتون- امروز (یکشنبه) انفجاری مهیب در یکی از مناطق مرکزی شهر آنکارا، پایتخت ترکیه، رخ داده و بعضی گزارش‌ها حاکی است که ده ها نفر در این انفجار کشته و زخمی شده‌اند.
این انفجار  حدود ساعت هفت بعد از ظهر به وقت محلی در نزدیکی ایستگاه‌های اتوبوس در بلوار آتاتورک در منطقه کیزیلای آنکارا رخ داده است. برخی منابع محلی به «زیتون» خبر دادند که یک خودروی بمب گذاری شده، دلیل اصلی این افجار بود.

566598_248 (1)

بی بی سی فارسی با استناد به گزارش تلویزیون دولتی ترکیه در این باره نوشت:  این انفجار در یک خودرو در کنار اتوبوس رخ داده است. تصاویر زنده یک اتوبوس مسافربری و خودروهای دیگری را در حال سوختن نشان می‌دهد.
یک مقام ارشد امنیتی دولت ترکیه نیز به خبرگزاری رویترز گفت که انفجار انتحاری بوده و بعد از آن صدای تیراندازی هم شنیده شده است. شبکه سی‌ان‌ان ترک به نقل از مسئولان محلی گزارش داده است که دست کم ۲۵ نفر در این انفجار کشته و ۷۵ نفر زخمی شده‌اند اما این گزارش تایید نشده است.
بنا بر گزارش‌ها منطقه‌ای که انفجار در آن رخ داده، جایی است که دفتر نخست وزیر و بسیاری از وزارتخانه‌ها در نزدیکی آن واقع شده‌ است.

کمتر از یک ماه پیش انفجار یک خودرو در مرکز آنکارا ۲۹ کشته به جا گذاشت. دولت ترکیه شبه‌نظامیان کرد سوریه را مسئول آن انفجار معرفی کرد.
اوایل پاییز هم دو انفجار انتحاری در جریان یک راهپیمایی صلح بیش از ۹۰ کشته به جا گذاشت. گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) به عنوان مسئول این دو انفجار معرفی شد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

روراست و صادق است. رُک و راست حرفش را می‌زند. و این نه از سرِ بی‌باکی که بیش‌تر اسلوبِ شخصیتی اوست که نمی‌تواند به ابهام و گنگی سخن بگوید. سربسته حرف نمی‌زند و حرف و

ادامه »

چرا پرداختن به جنبش های اجتماعی زنان  از منظر اقتصادی اهمیت دارد؟ چون توسعه جنبش های اجتماعی زنان مسئله اساسی توسعه پایدار و موزون

ادامه »

مهدی نصیری چندی قبل در مصاحبه با برنامه شصت دقیقه بی‌بی‌سی فارسی گفت: «اپوزیسیون ایران اگر می‌خواهد موفق شود باید

ادامه »