افزایش قربانیان زلزله کرمانشاه: ۴۳۰ کشته و ۷۱۵۶ زخمی

زیتون– شمار جان‌باختگان زمین‌لرزه ۷.۳ ریشتری کرمانشاه، که مناطق وسیعی از ایران، عراق و مناطق دیگر خاورمیانه را لرزاند از ۴۰۰ نفر گذشته‌است. گزارش‌ها از مصدوم شدن حدود ۷۲۰۰ شهروند و تخریب صد در صدی ۱۲ هزار واحد مسکونی حکایت دارند.
به گفته سخنگوی ستاد مدیریت بحران کشور بخشی از این آمار به این شرح است:

سرپل ذهاب: ۳۱۶

کرمانشاه: ۲۵

اسلام آباد: ۲۲

کرند: ۱۴

قصر شیرین: ۲۸

جوانرود:۳

ثلاث باباجانی: ۱۵
زمین‌لرزه‌ای با قدرت ۷.۲ در مقیاس قدرت ریشتر در استان کرمانشاه، یکشنبه گذشته به مناطقی در غرب ایران خسارت‌ وارد کرده است.
تا کنون برآورد دقیقی از آمار کشته و زخمی‌های این زلزله که در شهرهای در همدان، اراک، زنجان، سنندج، تبریز٬‌ تهران و چند شهر دیگر احساس شده‌٬ منتشر نشده است.
بعد از زلزله ۷.۳ ریشتری در کرمانشاه، این منطقه شاهد ۲۶ پس لرزه به قدرت ۳ تا ۴.۶ درجه ریشتر بود.
منابع محلی خبر از کمبود امکانات اولیه برای کمک به زلزله زدگان می‌دهند؛ حلال احمر و ستان مدیریت بحران به عنوان ارگان‌های اصلی مسئول رسیدگی به حوادث این چنینی از ساعتی پس از وقوع زلزله در رسانه‌ها از مردم در خواست کمک کردند.
با این حال مردم مناطق زلزله زده٬ دومین شب متوالی را خیابان‌ها بدون وسایل مورد نیاز از جمله چادر و پتو سر کردند.
تا ساعت‌های اولیه صبح همچنان گزارش‌هایی از کمبود چادر و مشکلاتی در اسکان موقت آسیب‌دیدگان سرپل ذهاب گزارش شده‌است. خبرگزاری ایلنا خبر داد: «بسیاری از مردم به دلیل نداشتن امکاناتی مانند چادرهای امداد شب را کنار آتش و در خیابان‌ها سپری می‌کنند. این در حالی است که سرمای پاییزی بر این مناطق حاکم شده… مردم همچنان منتظر رسیدن امکانات هستند.»

همچنین گزارش‌هایی از کمبود آب آشامیدنی در مناطق زلزله زده نیز منتشر شده‌است. مقام‌های کرمانشاه روز گذشته نیز تاکید کرده بودند، پس از زمین‌لرزه، آب موجود در شهر آشامیدنی نیست. خبرگزاری مهر می‌گوید «روستائیان زلزله‌زده در استان کرمانشاه از تشنگی شدید رنج می‌برند». فرماندار قصرشیرین نیز به خبرنگاران گفته‌است آب آشامیدنی در شـش شهر قطع شده و تأمین آب «یکی از نیازهای جدی» است.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

جبهه آزادی‌بخش ملت اسلوون (OF) در ۲۶ آوریل ۱۹۴۱، دو سال پس از جنگ جهانی دوم و هفته‌ها پس از اشغال یوگسلاوی توسط آلمان، در لیوبلیانا و در خانه منتقد ادبی یوسیپ ویدمار تأسیس شد.

ادامه »

واکنش‌ها نسبت به بازی‌های تیم ملی فوتبال در جام جهانی قطر وضعیت بدی را پدیدار ساخته‌‌است. جمعی از بهترین‌های فوتبال ایران که از زاویه

ادامه »

این چند کلمه پیامی است از یک شهروند ایرانی تبعیدی به آقای خامنه‌ای رهبر نظام جمهوری اسلامی. در آغاز بگویم

ادامه »