امیر ارجمند: می خواهند محصورین خاموش شوند

زیتون- اردشیر امیرارجمند، مشاور میرحسین موسوی در خصوص اطلاعیه دختران میرحسین و زهرا رهنورد می گوید مسائل درمانی مشخصا در بیانیه عنوان شده و حرف تازه‌ای وجود ندارد، مشکلات دستگاه گوارشی خانم رهنورد کاملا جدی است و رسیدگی به این مسئله با تاخیر زیاد صورت گرفته است.

میرحسین موسوی و زهرا رهنورد به دلیل شرایط حصر به انواع بیماری های مختلف دچار شده اند. بیماری هایی که قصد جدی برای درمان آنها وجود ندارد.

سخنگوی شورای هماهنگی راه سبز امید معتقد است که «می‌خواهند خانم رهنورد و آقای موسوی و آقای کروبی در حصر خاموش شوند و همه‌ی اقدامات خود را هم انجام می‌دهند که این اتفاق بیفتد.»

2E991793-23A0-4391-AC3E-1E97CA388A56_w640_r1_s_cx0_cy11_cw0

امیر ارجمند در ادامه این گفتگو که در رادیو فردا منتشر شد ه است ، تاکید می کند که «اصولا از دوماه پیش بحث درمانی آقای موسوی و خانم رهنورد با مشکل مواجه بوده و  غیر از مسئله بحث گوارشی خانم رهنورد، آزمایشی که بدون نسخه مشخص پزشک و پزشک مورد اعتماد محل نگرانی جدی است.» از نظر او مسئله اساسی این است که خانواده و آقای موسوی و خانم رهنورد هم نمی‌دانند که این آزمایش‌ها برای چه انجام شده است و علت آن را نمی‌دانند. او در واکنش به سخنان سرتیم زندان‌بان‌ها که دختران کاری از دستشان بر نمی‌آید توضیح می دهد که قطعا دختران این دو رهبر محصور جنبش سبز در این حوزه کاری غیر از آگاهی بخشی و خبررسانی و اینکه افکار عمومی را از ماجرا مطلع کنند، از دستشان بر نمی‌آید و شاید به این طریق تغییری در روند درمان آقای موسوی و خانم رهنورد ایجاد شود.

سخنگوی شورای هماهنگی راه سبز امید هم مانند دختران موسوی معتقد است که موسوی و رهنورد زندانی هستند و مسئولیت همه‌ی اتفاقات در حصر، بر عهده ی مقامات امنیتی است. او به این مسئله  که معلوم نیست چرا رفتار زنان بان ها ناگهان تغییر می کند، اعتراض جدی دارد. اردشیر امیرارجمند در ادامه می‌پرسد:« مثلا اگر مردم در انتخابات شرکت کرده و به جریانی که مورد پسند آنان نیست رای دادند، آنها باید عقده‌ی خود را بر سر آقای موسوی و خانم رهنورد خالی کنند؟»  به گفته‌ امیرارجمند هر اتفاقی که در کشور بیفتد و آقایان از آن راضی نباشند و خوششان نیامد رهبران جنبش سبز مورد مجازات قرار می گیرند. مشاور میرحسین موسوی از اینکه حکومت قانون در کشور معنا ندارد ابراز تاسف می کند و می گوید:«حتی قوانین ابتدایی که خود آقایان وضع کردند هم اجرا نمی کنند. معلوم نیست به چه کسی باید دادخواهی کرد. رییس قوه قضاییه که باید اساسا در این زمینه فعال باشد خودش یک ناقض صریح و روشن مقررات و قوانین در کشور است.»

مشاور ارشد میرحسین موسوی درباره ی تغییر موقعیت دوربین‌ها که دختران میرحسین در بیانیه شان به آن اشاره کرده بودند، نیز می‌گوید:« این واقعیتی است که به صراحت بیان شده است. باعث تعجب است که اینقدر بی اخلاقی و بداخلاقی و عدم رعایت اتیک و موازین ابتدایی در یک کشور باعث بحران شود و کوچکترین فضای خصوصی برای افراد و کسی که در زندان محبوس شده وجود نداشته باشد.»  امیر ارجمند خاطرنشان می‌کند که به نظر می‌رسد همه ی اینا علل بیرونی دارد و آقایان از چیزهایی ناراحت هستند و می‌خواهند ناراحتی‌های خودشان را به زندانی‌ها نشان داده و آن ها را مورد آزار و اذیت قرار دهند.

 

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

روراست و صادق است. رُک و راست حرفش را می‌زند. و این نه از سرِ بی‌باکی که بیش‌تر اسلوبِ شخصیتی اوست که نمی‌تواند به ابهام و گنگی سخن بگوید. سربسته حرف نمی‌زند و حرف و

ادامه »

چرا پرداختن به جنبش های اجتماعی زنان  از منظر اقتصادی اهمیت دارد؟ چون توسعه جنبش های اجتماعی زنان مسئله اساسی توسعه پایدار و موزون

ادامه »

مهدی نصیری چندی قبل در مصاحبه با برنامه شصت دقیقه بی‌بی‌سی فارسی گفت: «اپوزیسیون ایران اگر می‌خواهد موفق شود باید

ادامه »