تجمع طلاب و نیروهای حزب‌اللهی علیه روحانی و خاتمی در یزد

زیتون- گروهی از تندروها٬ طلاب مدارس دینی و نیرو‌های حزب‌اللهی در شهر یزد با برگزاری تجمعی در اعتراض به آنچه «سخنان ساختارشکنانه» رئیس جمهور در این شهر می نامیدند، علیه حسن روحانی و محمد خاتمی شعار دادند.

این تجمع، آن ‌طور که رسانه‌های محلی گزارش کرده‌اند، صبح روز چهارشنبه، ۱۹ اسفندماه، در مدرسه «مصلای» یزد برگزار شده است. سایت محلی «طلوع یزد» مهم‌ترین علت برگزاری این تجمع را اعتراض به «سخنان ساختارشکنانه و غیرقانونی رئیس جمهور در خصوص حمایت از فتنه‌گران» گزارش کرده است. حسن روحانی سه روز پیش در جریان سفر یک روزه خود به شهر یزد که با استقبال گروهی از مردم این شهر نیز مواجه شد از محمد خاتمی، نام برد و از اقدامات وی تعریف و تمجید کرده و از وی با عنوان «برادر عزیز من» یاد کرد. این اظهارات روحانی با اعتراض گروهی از محافظه‌کاران جمهوری اسلامی مواجه شده که تجمع روز سه‌شنبه در یزد یکی از این اعتراض‌ها محسوب می‌شود. رسانه‌های محلی گزارش کرده‌اند که معترضان در این تجمع شعار‌های «مرگ بر آمریکا»٬ «مرگ بر اسرائیل» و «مرگ بر فتنه‌گر» سر داده‌اند. تصاویر منتشر شده از این تجمع نیز نشان می‌دهد که گروهی از معترضان پلاکارد‌هایی با مضامین «حمایت از فتنه‌گر٬ خیانت است به رهبر»٬ «دولت راست‌گویان٬ فرافکنی و دروغ بس است» در دست داشتند.

B27EDF73-C9A6-4FC4-A205-503B1E5D274F_w640_r1_s_cx0_cy9_cw0

بر اساس گزارش‌ها، امام جمعه حومه شرقی یزد نیز با حضور در میان تجمع‌کنندگان در یک سخنرانی گفته است که از این سفر حسن روحانی و «اشرافی‌گری‌های آن»٬ «آمارهای دروغ» و «حرکت‌های ناروای» صورت گرفته در این سفر می‌توان «ده‌ها جلد کتاب نوشت». معترضان گفته‌اند حسن روحانی در سخنرانی خود «آمار‌ها و اطلاعات دروغ» ارائه کرده و از این که یزد را «شهر گفت‌وگوی تمدن‌ها» نامیده و از محمد خاتمی تعریف و تمجید کرده ناخشنودند.

این معترضان ناراحتی خود را از این سخنان در قالب دست‌نوشته‌هایی با مضامین «یزد پایتخت هیچ حزب و جناح سیاسی نیست، یزد حسینیه ایران است» و «یزد، پایتخت اصلاحات نیست، یزد شهر شهید صدوقی، یزد شهر قنات و قنوت و قناعت» نشان داده‌اند. در همین حال جمعی از طلاب یزدی مقیم قم هم در نامه‌‌ای خطاب به حسن روحانی از تمجید‌های وی از محمد خاتمی اظهار تاسف کرده‌اند. آنها از روحانی پرسیده‌اند که «به راستی این گونه موضع‌گیری‌ها توسط شخص شما، چه نفعی برای کشور دارد؟ چه کمکی به رفع معضل گرانی و بیکاری وسیع می‌کند؟»

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

اخیرا سلطنت‌طلبان دست به فرصت‌طلبی بزرگی تحت مفهوم «وکالت» زدند. خارج از اینکه روش اتخاذی چقدر غیر دموکراتیک و غیر علمی بود، اما نفس دست چ‌زدن به‌چنین عملی از یک توهم و فرصتًطلبی بزرگ پرده

ادامه »

– ماموستایان در میان مردم کردستان، همواره مورد احترام و از جایگاه اجتماعی برجسته‌ای برخوردار بوده‌اند. غیر حکومتی بودن، قرائت حداقلی و غیر فقهی

ادامه »

ساختار بحث دموکراسی و آزادی، آرمانی است از ۱۲۰ سال پیش تا به امروز فعالان دموکراسی خواه و آزادی خواه

ادامه »