فرودگاه اربیل از روز جمعه پذیرای پروازی نخواهد بود

زیتون– مدیرکل فرودگاه اربیل عراق اعلام کرد که از شامگاه جمعه هفتم مهر، تمامی پروازهای بین‌المللی از این فرودگاه و به مقصد این فرودگاه لغو می‌شود.
تلار فائق صالح، مدیرکل این فرودگاه، امروز (پنجشنبه) به خبرگزاری فرانسه گفت: «پیرو تصمیم هیئت وزیران عراق و نخست‌وزیر عبادی تمامی پروازهای بین‌المللی، بدون استثناء به اربیل و از اربیل از ساعت شش بعد از ظهر جمعه متوقف می‌شود.»
حیدر العبادی، نخست‌وزیر عراق، دستور لغو پروازها به کردستان عراق را به تلافی انجام همه‌پرسی استقلال این منطقه داده که روز دوشنبه برگزار شد و در آن ۹۲٫۷۳ درصد رأی به جدایی از عراق دادند.
خانم فائق صالح این تصمیم نخست‌وزیر عراق را «تأسف‌برانگیز» خواند و گفت که لغو پروازها به این فرودگاه در کارزار مبارزه با داعش در عراق و سوریه اخلال ایجاد می‌کند و کمک‌رسانی به آوارگان منطقه را نیز مختل می‌کند.
به گفته تلار فائق صالح٬ در کردستان عراق کنسولگری‌های خارجی، کارکنان خارجی و شرکت‌های بین‌المللی مستقر شده‌اند و این تصمیم بر همه تأثیر خواهد گذاشت.
مدیرکل فرودگاه اربیل در ادامه گفت که شمار زیادی از پناهندگان به اقلیم کردستان هم کمک‌های انسان‌دوستانه سازمان ملل را از طریق این فرودگاه دریافت می‌کنند و نیروهای ائتلاف، به رهبری آمریکا، نیز استفاده زیادی از فرودگاه اربیل می‌کنند.

به اشتراک گذاری بر روی telegram
تلگرام
به اشتراک گذاری بر روی twitter
توییتر
به اشتراک گذاری بر روی facebook
فیس بوک
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
واتزاپ

یادداشت روز

اندیشه

آخرین مطالب