فرودگاه اربیل از روز جمعه پذیرای پروازی نخواهد بود

زیتون– مدیرکل فرودگاه اربیل عراق اعلام کرد که از شامگاه جمعه هفتم مهر، تمامی پروازهای بین‌المللی از این فرودگاه و به مقصد این فرودگاه لغو می‌شود.
تلار فائق صالح، مدیرکل این فرودگاه، امروز (پنجشنبه) به خبرگزاری فرانسه گفت: «پیرو تصمیم هیئت وزیران عراق و نخست‌وزیر عبادی تمامی پروازهای بین‌المللی، بدون استثناء به اربیل و از اربیل از ساعت شش بعد از ظهر جمعه متوقف می‌شود.»
حیدر العبادی، نخست‌وزیر عراق، دستور لغو پروازها به کردستان عراق را به تلافی انجام همه‌پرسی استقلال این منطقه داده که روز دوشنبه برگزار شد و در آن ۹۲٫۷۳ درصد رأی به جدایی از عراق دادند.
خانم فائق صالح این تصمیم نخست‌وزیر عراق را «تأسف‌برانگیز» خواند و گفت که لغو پروازها به این فرودگاه در کارزار مبارزه با داعش در عراق و سوریه اخلال ایجاد می‌کند و کمک‌رسانی به آوارگان منطقه را نیز مختل می‌کند.
به گفته تلار فائق صالح٬ در کردستان عراق کنسولگری‌های خارجی، کارکنان خارجی و شرکت‌های بین‌المللی مستقر شده‌اند و این تصمیم بر همه تأثیر خواهد گذاشت.
مدیرکل فرودگاه اربیل در ادامه گفت که شمار زیادی از پناهندگان به اقلیم کردستان هم کمک‌های انسان‌دوستانه سازمان ملل را از طریق این فرودگاه دریافت می‌کنند و نیروهای ائتلاف، به رهبری آمریکا، نیز استفاده زیادی از فرودگاه اربیل می‌کنند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

ارتفاع جنبش زن، زندگی، آزادی از قد تمام نیروهای سیاسی ایران بلندتر است، این واقعیت موجب شده که برخی از این نیروهای فعال بکوشند خود را ارتقا دهند تا با جنبش جاری هماهنگ شوند؛ برخی

ادامه »

مرز میان صداقت و خودفریبی، تحرّی حقیقت یا تحریف آن بسیار ظریف است؛ گاهی سیمای شخص به طور تصنعی تصویری را وارونه جلوه می‌دهد،

ادامه »

جبهه آزادی‌بخش ملت اسلوون (OF) در ۲۶ آوریل ۱۹۴۱، دو سال پس از جنگ جهانی دوم و هفته‌ها پس از

ادامه »