كساني هستند كه با اسم هاي مطرح مشكل دارند

محمد رضاشجریان: تاوان پافشاری روی اصولم را داده ام

زیتون- محمدرضا شجریان در گفتگو با مهرنامه تاکید کرد« همراهی با مردم همیشه هزینه داشته است ولی من در بسیاری از موارد با علم به اینکه این ماجرا می تواند برایم مشکلاتی به وجود بیاورد انجامش داده ام. من کاری را از روی مصلحت و منفعت انجام نمی دهم که منتظر فایده باشم.»شجریان در ادامه گفت که هیچ وقت چه در کار هنری و چه در رفتارهای اجتماعی اش علتی باعث نشده است تا کاری برخلاف آنچه دوست دارد و فکر می کند رفتار درستی است – همراهی با مردم – انجام دهد.

maxresdefault

محمدرضا شجریان همچنین گفت خیلی وقت ها درباره خیلی مسائل ریاضت کشیده تا از اصولش کوتاه نیاید. او معتقد است که به هر روی جامعه متوجه این ماجرا شده است. این خواننده با سابقه دلیل اعتماد جامعه به خودش را همین موضوع می داند. او اعتماد مردم را نتیجه همین واکنش ها و رفتارهایی می داند که شاید خیلی های دیگر آن را انجام نمی دهند. البته او اذعان می کند که به همین دلیل از انجام کار هنری محروم است و مخاطبانش از بهره بردن آن محروم شده اند. هرچند شجریان از این مسئله خوشحال نیست، اما اینکه روی اصولش و آن چیزی که فکر می کرد درست است پافشاری کرده، اسباب رضایتش را فراهم می کند. او همراهی با مردم را حتی به این قیمت اسباب رضایت خودش می داند. او معتقد است همراهی با مردم، هرچند تاوان آن را داده است، اما برایش تبدیل به سرمایه اجتماعی بزرگ شده است.

شجریان می گوید که رئیس جمهور و وزیر ارشاد مخالف ممنوعیت او از کار هستند. اما کسانی هستند که با اسم های مطرح مشکل دارند. این افراد برای خودشان خبرگزاری، روزنامه و رسانه دارند. هرچند شجریان می گوید نمی داند علت مشکلشان با او چیست؛ همانطور که نمی داند چرا تا این اندازه کینه توزانه رفتار می کنند. شجریان در باره این موضوع توضیح می دهد که در این میان تنها یک چیز مشخص است: اینکه این آدم ها نه من را از نزدیک دیده اند و نه چیزی از هنر می دانند. هیچ! فقط کارشان این است که آدمی را نفی کنند. این مایه تاسف است که کسانی هستند که باهنر سر آشتی ندارند ؛ اما راهی جز آشتی با هنر وجود ندارد.

شجریان در ادامه گفت:« آدمها ممکن است روزی متوجه این ماجرا بشوند که اشتباه کرده اند و از اشتباه خودشان برگردند. در این صورت است که می توان امید داشت واگرنه کسی که فکر می کند دارد کاری را درست انجام می دهد هیچ وقت رویه اش را عوض نمی کند. به هر حال درست یا غلط بودن تصمیمات را همیشه تاریخ قضاوت خواهد کرد.»

او در مورد فعالیت های هنری اش توضیح داد که چندین و چند اثر صوتی و تصویری دارد اما ۶ تا ۷ سال است که مجوزی برای ارائه کارهای جدیدش صادر نشده است و نمی توانند منتشر شوند. به گفته او این آثار همراه با گروه شهناز و ارکسترهای بزرگ و گروه های دیگر است. شجریان اظهار امیدواری کرد تا روزی مخاطبان آنها را بشوند. این استاد آواز بلندآوازه معتقد است که هیچ کس از رادیو و تلویزیون گرفته تا سایت ها و غیره حق ندارد هنر را به نفع خودش مصادره کند. حقوق مولف و مصنف باید درست شود.

شجریان ریشه تمام جبهه گیری ها علیه خودش را در «اعتراض به پخش آثارش از تلویزیون» می داند و می گوید:« در رسانه هایشان هر چه خواستند نوشتند. حتی رئیس صدا و سیما حرف های زیادی زد؛ در حالی که این ها هیچ کدامشان نه سر پیاز هستند و نه ته پیاز. متاسفانه این کینه توزی ها و این پیش داوری ها در کشور ما فراوان است و شما جایگاهی ندارید که شکایت کنید و قانون از شما دفاع کند.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

كساني هستند كه با اسم هاي مطرح مشكل دارند

جریان شناسی سیاسی در آستانه آغاز ثبت‌نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ایران با مرگ ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران، قرار است طی چهار روز آینده ثبت‌نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در ایران آغاز شود. این

ادامه »

اگر مجموعه ابهامات و تناقضات بی‌شمار و عیان «سانحه» سقوط هلیکوپتر حامل رییسی و امیرعبدالهیان، بیانگر واقعیت ماجرا باشد و عملاً طرح ترور و

ادامه »

۱- «پنجاه آمبولانس برده بودن. کلی ماشین و اتوبوس ول داده بودن توو جاده. به همه بیمارستانهای استان آماده باش

ادامه »