نماینده ولی فقیه در سپاه: حفظ بشار اسد خط قرمز نظام است

زیتون– علی سعیدی٬ نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی٬ تاکید کرد که «حفظ بشار اسد در سوریه» خط قرمز جمهوری اسلامی ایران است.
او در همایش «بصیرتی امامان جمعه و جماعات و مبلغان منطقه کاشان» گفت که «دفاع از حریم اهل بیت (ع)»، «حفظ سوریه در جبهه مقاومت»، «استقلال و تمامیت ارضی» و «حفظ شخص بشار اسد» را چهار خط قرمز جمهوری اسلامی ایران در سوریه است و خواست تا «این مهم» توسط روحانیان و مبلغان برای مردم تبیین شود.
حسن‌نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان٬ نیز روز سه شنبه گفته بود: «رهبر جمهوری اسلامی گفته نه فقط در این مناطق بلکه در کرمان، خوزستان و تهران و غیره این جبهه چند محور دارد: محور ایران، محور سوریه، و محور لبنان. فرمانده محور سوریه «بشار اسد» است و باید کاری کنیم پیروز شود و پیروز خواهد شد. آن زمان همه می‌گفتند ۲ تا ۳ماه دیگر کار اسد تمام است.»
ایران در طی شش سال گذشته به گفته مقامات نظامی و سیاسی «نیروی مستشاری» از حکومت سوریه در مقابل مخالفنش دفاع کرده است.
جمهوری اسلامی مدعی است که نیروی‌های مستشاری، نیروهای نظامی هستند که نقش مشاوره و آموزش به نیروهای ارتش سوریه را بر عهده دارند و خود مستقیما در جنگ ورود نمی‌کنند.
در حالی که به‌ویژه در یک سال گذشته بارها خبر مرگ نیروهای ایرانی یا نیروهای افغان وابسته به سپاه پاسداران در رسانه‌های کشور منتشر شده و مراسم تشییع و ختم در چندین شهر ایران برای این نیروهای کشته‌شده برگزار شده است.
در این ارتباط،‌ گزارش ها حاکی از آن است که بیش از دو هزار تن تحت عنوان «مدافعان حرم» در سوریه کشته شده اند.

 

به اشتراک گذاری بر روی telegram
تلگرام
به اشتراک گذاری بر روی twitter
توییتر
به اشتراک گذاری بر روی facebook
فیس بوک
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
واتزاپ

مطالب دیگر

یادداشت روز

اندیشه

آخرین مطالب