آیت‌الله خامنه‌ای: آمارها نشان دهنده وضعیت زندگی مردم نیست

زیتون– آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، در دیدار امروز خود با هیئت دولت بار دیگر اعلام کرد که آمارهای دولت حسن روحانی مبنی بر بهبود وضعیت اقتصادی، از جمله کاهش تورم و خروج از رکود، «نشان دهنده وضع واقعی کشور و زندگی مردم نیست.»
او با تاکید بر اینکه در بسیاری از موارد، سیاست‌ها و مشکلات روشن است و تصمیمات خوبی گرفته می‌شود ، گفت: «اما کارها آنچنان که باید پیش نمی‌رود.مشکل اصلی در اجرای تصمیمات است.»
به گفته رهبر جمهوری اسلامی «بر اساس این آمارها، تورم از چند ده درصد به زیر ده درصد رسیده، اما آیا قدرت خرید مردم و ارزشی پول ملی نیز در همین مقیاس، بالا رفته است؟»
او ازمقام‌های دولتی خواسته تا حل مشکلات اقتصادی به خصوص «بیکاری جوانان» را اولویت کاری خود بدانند.
رهبر جمهوری اسلامی از دولت ایران خواست که به «حفظ و تقویت روحیه مردمی و پرهیز از اشرافی‌گری» بپردازد و به حرکت‌های مردمی مانند «گروه‌های جهادی یا فرهنگی که غالبا خودجوش است» کمک کند.
آیت الله‌خامنه‌ای ضمن تأکید بر گذشت سریع زمان و لزوم بهره گیری هرچه بیشتر و صحیح از لحاظ دوران چهارساله مسئولیت، ادامه داد: «این مدت برای انجام کارهای اساسی، زمان کمی نیست همچنانکه امیرکبیر در دوران سه‌ساله صدارت خود، کارهای مهمی کرد که اکنون کشور به فعالیت هایی از آن جنس نیاز دارد.»
او مسائل اقتصادی را «اولویت واقعی کشور» دانسته و دولت را به «حفظ روحیه انقلابی در دیپلماسی» دعوت کرد. به گفته رهبر جمهوری اسلامی٬ دولت باید «چتر دیپلماسی» خود را بر همه جهان بگشاید و روی روابط با «چند کشور محدود» تمرکز نکند.
آیت‌الله خامنه‌ای در ادامه این دیدار تاکید کرد که «حفظ جهت‌گیری و روحیه انقلابی و دینی در دیپلماسی» مهم است و افزود که «باید در مسائل دیپلماسی به انقلاب خود افتخار کنیم» و از «ایستادگی در مقابل استکبار، ظلم‌ستیزی و مخالفت با نظام سلطه، احساس عزت کنیم.»
رهبر جمهوری اسلامی همچنین از اعضای دولت حسن روحانی خواست که «تحمل شنیدن صدای مخالف» را داشته باشند و از نقادی استقبال کنند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. ارزش پول ملی تنها با استفاده از دلارهایی که صرف بشار اسد و حزب الله لبنان میشود بالا میرود ، راه دیگ آن هم کمک گرفتن از ولی عصر در ملاقاتهای مسجد جمکران است !

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

بازار دید و بازدیدهای دیپلماتیک در منطقه گرم است و ظاهرا روند نوینی از روابط و همکاری‌های منطقه‌ای شکل گرفته است. فرصت‌های جدید و تهدیدهای نوین، هم بازارها را به حرکت درآورده و هم موجب

ادامه »

در میان فعالین سیاسی بحثی جدی در جریان است که سرنگونی نظام جمهوری اسلامی و گذار یک‌باره از حکومت چه پیامدهایی خواهد داشت. بررسی شرایط ایران نشان می‌دهد که به احتمال زیاد پیامد سرنگونی حکومت «خلاء سیاسی» خواهد بود. در توضیح ویژگی‌های این پدیده می‌توان گفت…

ادامه »

رضا شاه در عمل یک رئیس جمهور مادام العمر در سرمشق اقتدارگرایانه بود. او هیچ ویژگی متعارف یک پادشاه را نداشت.تمام وقت خود را صرف اداره کشور می‌کرد. تفریح و فراغت پادشاه و سپردن امور اجرایی کشور به دیوان برای رضا شاه چندان معنا نداشت. در دوران حکمرانی او

ادامه »