آبیاری مزارع جنوب تهران با فاضلاب

زیتون– فاطمه ذوالقدر، نماینده مجلس، امروز خبر داد که «معضل آبیاری مزارع جنوب تهران با فاضلاب» هنوز رفع نشده است.
این عضو مجمع نمایندگان تهران با انتقاد از اینکه معضل آبیاری مزارع جنوب تهران با فاضلاب همچنان وجود داشته و به طور کامل مرتفع نشده است، به خبرگزاری خانه ملت گفت: «متاسفانه علی‌رغم پیگیری‌هایی مداوم مجمع نمایندگان تهران و دیگر مسئولان صحت و سقم این موضوع در هالهای از ابهام مانده و پیگیری ها تاکنون در این رابطه به نتیجه نرسیده است این در حالی بوده که شواهد و قرائن دال بر عدم مدیریت کامل این موضوع است.»
ذوالقدر ضمن تاکید بر ضرورت رسیدگی اورژانسی شورای شهر پنجم به موضوع آبیاری مزارع جنوب تهران با فاضلاب، افزود: «مدیریت شهری و کمیسیون محیط زیست شورای شهر پنجم باید به صورت جدی رسیدگی به این موضوع را در اولویت قرار داده و صحت و سقم آن را بررسی و اطلاع رسانی کند.»
چندی پیش رحمت الله حافظی، رییس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای چهارم شهر تهران، نیز در جلسه علنی شورا با انتقاد از آبیاری مزارع جنوب شهر تهران با فاضلاب خام گفته بود: «به نظر می‌آید دستگاه‌های مرتبط مانند آب و فاضلاب شهر تهران، جهاد کشاورزی تهران، محیط زیست تهران و شبکه سلامت جنوب شهر تهران در انجام وظایف و مأموریت های محوله تعلل می‌کنند با توجه به ارتباط مستقیم این موضوع با سلامت شهروندان از دادستان درخواست رسمی برای مداخله دارم تا مانع از این تهدید جدی شود.»
ناصر مهردادی، مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تهران نیز در همین رابطه هشدار داد که برخی از مزارع جنوب تهران با فاضلاب خام آبیاری می‌شود که سلامت مردم را به خطر انداخته است.
ناصر مهردادی به ایلنا گفت که، برخی از رستوران‌های حاشیه رودخانه، فاضلاب خود را مستقیم داخل رودخانه‌ها و شریان‌های اصلی می‌ریزند.
به گفته او در شهرک رسالت و صالح آباد، زراعت مزارع بلال، گندم و بامیه با فاضلاب خام انجام می‌شود. مهردادی هشدار داد که در بازدید از مزارع جنوب شهر متوجه شده، آبیاری چمن‌ها با آب چاه صورت می‌گیرد، اما سبزیجاتی که سر سفره مردم می‌رود با فاضلاب آبیاری می‌شود.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دستاوردهای انتخابات چهاردمین دوره ریاست جمهوری برای من اگر با اهمیت تر از انتخابات دوم خرداد نباشد، کمتر نیست! چه بسا تأمل برانگیزتر است و چه بسا بار دیگر قابلیت ایجاد یک گفتمان سیاسی را

ادامه »

این‌که آقای روحانی و دولت هشت ساله‌اش موفق عمل کرده یا نه و این که چه اندازه کامیاب بوده است، خارج از موضوع این

ادامه »

تصویری از پشتِ پرده در دست نیست. کسی خبری نزدیک از حال‌واحوال او در رخ‌دادهای مختلف سیاسی نداده و نمی‌دهد.

ادامه »