زیتون- سعید حجاریان، عضو حزب مشارکت دلیل رای بالای مجلس به برخی وزرای پیشنهادی که مورد انتقاد جامعه بودند را سازش نمایندگان و فراکسیون‌ها با وزرای پیشنهادی می داند وی همچنین معتقد است دلیل این که روحانی چنین ترکیبی را به مجلس معرفی کرد این است که« کفگیرش به ته دیگ خورده است.»
به گفته سعید حجاریان، روحانی نیرویی بهتر از این وزرای پیشنهادی نداشت، اگر داشت معرفی می کرد. چرا که که نه کسی را باقی گذاشته‌ایم و نه نیرویی تربیت کرده ایم.
او تاکید کرد که بضاعت روحانی در مقطع فعلی در همین حد است. چرا که ما از اول انقلاب تا به امروز کادر سازی نکرده ایم، اگر کادرسازی می کردیم الان کابینه بهتری داشتیم.
سعید حجاریان در مورد عملکرد فراکسیون امید و رای یک دست به بیشتر وزرای اصولگرا به وب سایت جماران گفت: «من زیاد دنبال نکردم ولی لابد قول‌هایی به نمایندگان داده شده است. واقعیت این است که همه با هم کنار آمده اند مجلس با دولت، فراکسیون‌ها با وزرا، رییس مجلس با رییس‌جمهوری بالا باپایین همه با هم کنار آمده اند.»
این تحلیل‌گر علوم سیاسی به این سوال که آیا عملکرد امروز فراکسیون امید نتیجه عملکرد شورای سیاست گذاری نیست، پاسخ داد که شورای سیاست‌گذاری کاری نمی‌توانست بکند، گزینه دیگری نداشت. خودشان می‌دانند من دخالتی در شورای سیاست‌گذاری ندارم ولی در مجموع فکر می‌کنم روندش باید کمی اصلاح شود.

بازگشت به صفحه اول