زیتون– اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس‌‌جمهوری تایید کرد که به شرط مهدی کروبی، رهبر در حصر «جنبش سبز» عمل شده است.
اژه‌ای در نشست خبری روز گذشته خود درپاسخ به سوالی مبنی برخروج نیروهای امنیتی از خانه مهدی کروبی و درخواست دوم وی درباره اینکه محاکمه علنی چه زمان اجرا می شود، گفت: «چه کسی این را گفته است؟ نیروهای وزارت اطلاعات از منزل مهدی کروبی خارج نشده‌اند و این دروغ محض است.»
به گفته معاون اول و سخنگوی قوه قضاییه «عده ای در سال ۸۸ در مقابل قانون ایستادند و اقدام به تحریق اموال و اقدامات مجرمانه دیگر کردند. از همان زمان دستگاه‌های مسئول مشغول به برخورد با مجرمان شدند. عده‌ای دستگیر و بر اساس قانون و رافت اسلامی محاکمه و مجازات شدند. عده‌ای که در سنین پایین یا دانشجو بودند ابراز ندامت کرده و عفو شدند.»
او همچنین تاکید کرده بود که «یک اقدامی را شورای عالی امنیت ملی تصمیم گرفت که منجر به محصور شدن برخی از افراد شد که هنوز لغو نشده و عملی است.»
اسحاق جهانگیری اما در پاسخ به پرسش ایسنا درباره اقدامات دولت در زمینه عملی کردن شرط مهدی کروبی در خصوص خارج شدن نیروهای امنیتی از منزل وی، گفت: «حتما این کار انجام شده است و آنچه که قابل گفتن باشد توسط مسئولان امنیتی اعلام می‌شود و به اطلاع خانواده ایشان هم می‌رسد.»
علی مطهری، نایب رییس مجلس نیز امروز طی نامه‌ای خطاب به معاون اول قوه قضاییه خواستار ارائه دلایل خودداری این دستگاه از محاکمه محصوران شد و اظهار امیدواری کرد تا سنت «حصر» در جمهوری اسلامی برچیده شود.

بازگشت به صفحه اول