رئیس جمهور با اشاره به نام سیدمحمد خاتمی

هیچ کس نمی‌تواند نام و عظمت کسانی را که به مردم خدمت کرده‌اند را خاموش کند

image_119951

زیتون– حسن روحانی، صبح امروز (دوشنبه) در جمع مردم یزد با اشاره به انتخابات ۷ اسفند اظهار کرد: همانطور که مردم در سال ۹۲ حماسه آفریدند در این انتخابات هم حماسه آفریدند، در انتخابات ۹۲ برادر عزیز من دکتر عارف هم نقش بسزایی داشت.

رئیس جمهور با اشاره به نمایندگان استان یزد در مجلس خبرگان رهبری، در سال‌های نخست پیروزی انقلاب اظهار کرد:‌ در دورانی که من در مجلس حضور داشتم بزرگانی مثل شهید سید رضا پاک‌نژاد و برادر عزیز من سید محمد خاتمی از اردکان در مجلس حضور داشتند. ایران قهرمان خدمتگزاران خود و آنهایی که برای عظمت ایران تلاش کردند را هیچگاه فراموش نخواهد کرد و هیچ کس هم نمی‌تواند نام و عظمت کسانی را که به مردم خدمت کرده‌اند را خاموش کند.

 

خبرگزاری ایسنا، در گزارشی که از این سخنرانی منتشر کرده است، همچنین اورده است که حسن روحانی با اشاره به اینکه رای مردم رای به عقلانیت و منطق و امید به آینده بود افزود: امروز روح و امیدی جدید در کالبد این کشور دمیده شده است. دلها را باید از کینه بشوییم. امروز روز وحدت و اتحاد است. باید قدردان نعمت بزرگی که خداوند در این انتخابات به ما داد باشیم. قدردانی این نعمت هم این است که به مردم خدمت کنیم.

رئیس جمهور در ادامه تاکید کرد:‌ دولت آماده همکاری بیشتر با مجلس دهم است. مجلس دهم و دولت یازدهم در کنار هم برای حل مشکلات کشور بیش از گذشته تلاش می‌کنند.

رئیس دولت تدبیر و امید در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به رکود جهانی و کاهش قیمت نفت به یک ششم خاطر نشان کرد:‌ در طول یک سال و نیم گذشته تمام کشورهای نفت خیز دچار مشکل شده‌اند. در همین ایام ارزش پول ملی روسیه ۹۸ درصد، جمهوری آذربایجان ۱۰۴ درصد، ترکیه ۳۱ درصد و ترکمنستان ۲۲ درصد و قزاقستان ۸۸ درصد کاهش داشته است.

وی در ادامه خطاب به کسانی که می‌گویند دولت یازدهم چه کرده گفت: باید به این آمار توجه شود. دولت یازدهم کشور را با نفت ۲۵ دلاری اداره کرده است و ارزش پول ملی و ثبات و آرامش بازار و روند کاهش تورم را حفظ کرده است. درست است که مردم مشکلات فراوانی دارند من همه اینها را قبول دارم اما به کسانی که انصاف را در انتخابات رعایت نکرده و با بوق‌هایی که در اختیار داشتند بی انصافی کردند می‌گویم در دوران وفور، قیمت نفت در سالهای گذشته و مشخصا در سال ۹۰ که درآمدهای نفتی ۱۲۰ میلیارد دلار بود هیچ اشتغالی درست نشد.

روحانی در ادامه با بیان اینکه قبول دارم که کار فراوانی برای اشتغال جوانان باید انجام دهیم افزود:‌ اقتصاددانان،‌ محققین، اساتید و دانشجویان، آمار اشتغال پاییز ۹۴ را با پاییز ۹۲ مقایسه کنند. در فاصله این دو سال تعداد شاغلان یک میلیون و ۱۷۹ هزار نفر اضافه شده است. البته ما به اشتغال بیشتر و رونق اقتصادی نیاز داریم و من به مردم قول می‌دهم که سال ۹۵ سال رونق اقتصاد ایران خواهد بود.

رئیس جمهور در ادامه با اشاره به کسری بودجه برخی کشورها نسبت به آمار تولید ناخالص داخلی‌شان گفت: عربستان ۲۱ درصد، ونزوئلا ۲۴ درصد، عراق ۲۳ درصد، الجزایر ۱۳.۹ درصد، امارات ۵.۵ درصد وقطر ۴.۵ درصد با کاهش کسری مواجه شده‌اند. این کشورها همه جزو صادر کنندگان بزرگ نفت هستند. در همین ایام ایران فقط با کاهش ۲.۹ دهم درصدی مواجه شده است.

روحانی در بخش دیگری از اظهارات خود از اساتید دانشگاه‌ها و افراد منصف جامعه خواست این آمار را در شرایط سخت سال ۹۴ به مردم توضیح دهند.

وی همچنین تاکید کرد:‌ ما به اتحاد و وحدت، انسجام، همدلی و همزبانی نیاز داریم و باید به سمت رونق اقتصادی و اشتغال و جذب سرمایه داخلی و خارجی حرکت کنیم.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وجود امنیت در کشورمان گفت: در این انتخابات در سراسر کشور امنیت برقرار بود و ما باید به این امنیت افتخار کنیم و باید از همه قهرمانانمان از سپاه، ارتش، بسیج، نیروی انتظامی و نیروهای امنیتی و اطلاعاتی تشکر کنیم که این امنیت و ثبات در سایه تلاش آنها و انسجام و وحدت ملی به دست آمد.

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

رئیس جمهور با اشاره به نام سیدمحمد خاتمی

اشاره: در یادداشت‌های دوران چهار سال مجلس اول، برخی نکات و رخدادها گزارش شده که از جهاتی مهم‌اند و از جمله آن‌ها طرح پیشنهادی در ارتباط با انتخابات مجلس دوم است و می‌پندارم انتشار برخی

ادامه »

نه فاجعه، نه حماسه، این فقط یک انتخابات است! به کجا می رویم؟ کدام عملکرد ها و کدام انگیزه ها موجب وضعیت حاضر است؟

ادامه »

چهل و پنجمین سالگرد انقلاب ۵۷ فرصتی بود برای بازاندیشی‌ انتقادی گذشته؛ این مقطع، یک‌سال پس از جنبش «زن، زندگی،

ادامه »