المیادین خبری که نباید را منتشر کرد

خبر عملیات مستقل سپاه در سوریه تکذیب شد

زیتون– رمضان شریف، سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه، خبر «عملیان مستقیم نیروهای سپاه پاسداران در سوریه علیه گروه خلافت اسلامی (داعش) را تکذیب کرد.
صبح امروز تلویزیون المیادین گزارش داده بود که نیروهای سپاه پاسداران در سوریه یک عملیات مستقیم علیه گروه خلافت اسلامی یا داعش را در منطقه‌ای به نام حمیمه در این کشور آغاز کرده است.
المیادین خبر داد بر اساس بیانیه‌ای که به دست این شبکه رسیده، این عملیات برای گرفتن انتقام خون محسن حججی آغاز شده است.
رمضان شریف در گفت‌وگو با تسنیم گفت: «سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مصمم تر از گذشته حمایت‌های مستشاری خود از ارتش و نیروهای مردمی سوریه را تا برچیده شدن بساط تروریسم تکفیری از این کشور ادامه خواهد داد.»
به گفته سخنگوی سپاه، برغم اخبار منتشر شده، سپاه عملیات مستقل زمینی در سوریه نداشته است. او تاکید کرد: «انتقام سخت از داعش و تکفیری‌ها، بواسطه شهادت “شهید حججی” و مدافعان حرم در دستور کار سپاه قرار داشته و در زمان مقتضی عملیاتی می‌شود.»
محسن حججی از نظامیان سپاه پاسداران بود که ۱۸ مردادماه توسط گروه داعش گردن زده شد. داعش ویدئویی نیز از کشتن محسن حججی منتشر کرد. او چند روز پیش از آن در نزدیکی مرز سوریه و عراق به اسارت داعش درآمده بود.
پس از آن تعدادی از مقامات جمهوری اسلامی از جمله قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران، اعلام کردند که «انتقام» قتل محسن حججی را از گروه حکومت اسلامی (داعش) خواهند گرفت.
قاسم سلیمانی روز پنج‌شنبه، ۱۹ مرداد، در پیامی نوشت که نیروهای این نهاد «انتقام» قتل محسن حججی را «با تصمیمی قاطعانه که همانا ریشه‌کن کردن شجره خبیثه وهابیت و تروریسم از جهان اسلام است خواهند گرفت.»
فرمانده سپاه قدس «سوگند» خورد که «از تعقیب این شجره ملعونه و نابودی این غده خطرناک برآمده در پیکر جهان اسلام تا آخرین نفرشان از پای نخواهیم نشست.»
محمد پاکپور، فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران، نیز تأکید کرد که نیروهای این نهاد «انتقام» قتل این نیروی سپاه پاسداران را خواهند گرفت و گروه داعش را «به‌سزای اعمال ننگین خود خواهند رساند.»
به گزارش تلویزیون المیادین، در بیانیه اخیر، نظامیان ایرانی «فرزندان امام خامنه‌ای در سپاه پاسداران» خوانده شده‌اند. شبکه المیادین اعلام نکرده است که این بیانیه توسط کدام نهاد صادر شده و سپاه پاسداران هم تا این لحظه در این خصوص موضع گیری نکرده است.
جمهوری اسلامی مدعی است که نظامیان سپاه و ارتش، با هدف ارائه مشورت به طرفداران بشار اسد، در سوریه حضور دارند. با این حال محمدعلی شهیدی، رییس بنیاد شهید، اسفندماه سال ۹۵ شمار کشته‌شدگان موسوم به «مدافع حرم» را ۲۱۰۰ نفر اعلام کرد.
جمهوری اسلامی برای نبرد با حکومت اسلامی، نیروهای نظامی خود در ارتش و سپاه را به سوریه و عراق فرستاده و شماری از شیعیان افغان و پاکستانی را نیز در قالب «تیپ فاطمیون» و «لشکر زینبیون» به سوریه اعزام می‌کند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

المیادین خبری که نباید را منتشر کرد

سرانجام انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی برگزار شد و نتیجه مشارکت اعلام شده از سوی جمهوری اسلامی عدد ۴۱ درصد مشارکت را نشان می‌دهد (البته شواهد فراوانی از ساختگی بودن این رقم نیز حکایت

ادامه »

اخیرا به اتفاق جمعی از نواندیشان دینی، بیانیه‌ای دربارۀ انتخابات پیش رو و چراییِ عدم شرکتِ در آن را منتشر کردیم؛ که معتقدیم «با

ادامه »

حالا درست در همان میدانی که مخوف‌ترین نیروهای‌شان را برای سرکوب مخالفان، به صف کرده بودند تا بتوانند به هر

ادامه »