مرگ دستفروش در درگیری با ماموران سد معبر شهرداری

زیتون– عصر روز گذشته ماموران سد معبر شهرداری قم از یک راننده وانت که مشغول فروش میوه بود، می‌خواهند محل را ترک کند. خودداری راننده از تمکین از دستور ماموران شهرداری قم منجر به زد و خورد بین آنها شد و در نهایت این راننده پس از گذشت دو ساعت؛ در بیمارستان فوت می‌کند.
روابط عمومی شهرداری قم ساعتی پس از این واقعه٬‌ هرگونه درگیری منجر به فوت را تکذیب کرد. عابدی٬ مدیر روابط عمومی شهرداری قم٬ در ارتباط با جزئیات حادثه به ایلنا گفت: «ساعت ۱۹:۳۰ ماموران سد معبر شهرداری قم به یک راننده وانت میوه فروش به خاطر سد معبر تذکر می‌دهند که منجر به واکنش وی می‌شود و راننده وانت اقدام به شکستن شیشه خودروی خود می‌کند.»
به گفته عابدی هیچ برخوردی با این راننده نمی‌شود و پس از اخذ تعهد بدون هیچ مشکلی راننده وانت از محل دور می‌شود. اما پس از مدتی حال راننده وانت بد شده و سرش به جدول کنار خیابان برخورد می‌کند که با حضور اورژانس به بیمارستان الزهرا منتقل می‌شود. با این وجود راننده پس از ۲ ساعت فوت می‌کند.
شاهدان عینی اما می‌گویند برخورد ماموران شهرداری دلیل فوت راننده بوده است. فیلم‌های فراوانی نیز از نحوی برخورد ماموران شهرداری و این راننده در فضای مجازی منتشر شده است.
صبح امروز ، از ساعت ۹ صبح، تعدادی از وانت داران میوه‌فروش در میدان میوه و تره‌بار قم تجمع کردند. تجمع‌کنندگان به مرگ میوه فروش قمی پس از مواجهه با ماموران سد معبر شهرداری تهران معترض هستند.
در این تجمع، میوه فروشان قمی، خواستار پاسخگویی مقامات شهرداری شدند. این معترضان  که با در دست داشتن پلاکارد، خواستار توقف برخورد ماموران سد معبر شهرداری با فروشندگان شده و تاکید کردند: «بایستی علت مرگ همکار ما به دقت مشخص شود و شهرداری در این زمینه به ما پاسخ بدهد.»

همچنین مهدی کاهه٬ دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان قم٬ ساعتی پیش خبر داد که در این رابطه پرونده قضایی تشکیل و ۵ نفر از ماموران شهرداری احضار و بازجویی شد. همچنین بازپرس ویژه قتل از‌‌ همان لحظات اولیه حادثه در محل حضور یافته و در حال بررسی جزئیات و عوامل دخیل در فوت این دستفروش است.

به اشتراک گذاری بر روی telegram
تلگرام
به اشتراک گذاری بر روی twitter
توییتر
به اشتراک گذاری بر روی facebook
فیس بوک
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
واتزاپ

یادداشت روز

اندیشه

آخرین مطالب