انتصاب سه زن به معاونت دولت یازدهم

زیتون– حسن روحانی امروز سه زن را به عنوان معاونین خود برگزید.
معصومه ابتکار و شهین‌دخت مولاوردی که در دولت یازدهم نیز معاون رییس جمهوری بودند، امروز به ترتیب به عنوان معاون امور زنان و دستیار رییس جمهوری در امور حقوق شهروندی برگزیده شدند.
بیشتر بخوانید:نشانه‌های گردش به راست روحانی
شهین‌دخت مولاوردی، معاونت امور زنان دولت پیشین، توانسته بود تا حدی رضایت فعالین اجتماعی، خصوصا فعالین حقوق زنان را جلب کند. خبر حذف او از کابینه، نارضایتی فراروانی را برانگیخت. اما در نهایت رییس جمهوری دوازدهم به اعتراضات مردم وقعی ننهاد و مولاوردی را به عنوان دستیار رییس جمهوری در حقوق شهروندی منصوب کرد.
معصومه ابتکار، معاون محیط زیست محمد خاتمی و دولت اول حسن روحانی نیز امروز در حکمی جداگانه به عنوان معاون امور زنان منصوب شد. او که از جمله معدود مختصصان حوزه محیط زیست ایران است، سابقه تحصیل و کار طولانی در این حوزه را نیز دارد، اما با صلاح‌دید رییس جمهوری از حوزه تخصصی خود به حوزه زنان رفت.
امروز لعیا جنیدی نیز به سمت معاون حقوقی رییس جمهوری منصوب شد. او از شاگردان استاد کاتوزیان و دانش آموخته دانشگاه هاروارد است.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

راهی به سوی ناخودآگاهی در ساختار حکومتی پنجم آذر ماه سال ۱۴۰۱، عای خامنه ای در دیدار با نیروهای نهاد بسیج که به مثابه پایگاه اجتماعی حکومت جمهوری اسلامی تحلیلی ارائه دادند که در شرایط

ادامه »

می‌توان خشونت‌پرهیز بود و به جای نصیحت به قربانی‌ها به جلاد ایران رو کرد و او را به نام شایسته‌اش فراخواند. می‌توان به جای بی‌کار کردن کسانی همانند اسماعیلیون از آنان قهرمانان آزادی و دادگری آفرید. می‌توان به جای زیدآبادی بودن، موسوی و تاج‌زاده شد…

ادامه »

توضیحِ زیتون: انتشار دو یادداشت در زیتون در خصوص کناره‌گیری احتمالی احمد زیدآبادی از سیاست، در شرایطی که «خبر» جای

ادامه »