انتصاب سه زن به معاونت دولت یازدهم

زیتون– حسن روحانی امروز سه زن را به عنوان معاونین خود برگزید.
معصومه ابتکار و شهین‌دخت مولاوردی که در دولت یازدهم نیز معاون رییس جمهوری بودند، امروز به ترتیب به عنوان معاون امور زنان و دستیار رییس جمهوری در امور حقوق شهروندی برگزیده شدند.
بیشتر بخوانید:نشانه‌های گردش به راست روحانی
شهین‌دخت مولاوردی، معاونت امور زنان دولت پیشین، توانسته بود تا حدی رضایت فعالین اجتماعی، خصوصا فعالین حقوق زنان را جلب کند. خبر حذف او از کابینه، نارضایتی فراروانی را برانگیخت. اما در نهایت رییس جمهوری دوازدهم به اعتراضات مردم وقعی ننهاد و مولاوردی را به عنوان دستیار رییس جمهوری در حقوق شهروندی منصوب کرد.
معصومه ابتکار، معاون محیط زیست محمد خاتمی و دولت اول حسن روحانی نیز امروز در حکمی جداگانه به عنوان معاون امور زنان منصوب شد. او که از جمله معدود مختصصان حوزه محیط زیست ایران است، سابقه تحصیل و کار طولانی در این حوزه را نیز دارد، اما با صلاح‌دید رییس جمهوری از حوزه تخصصی خود به حوزه زنان رفت.
امروز لعیا جنیدی نیز به سمت معاون حقوقی رییس جمهوری منصوب شد. او از شاگردان استاد کاتوزیان و دانش آموخته دانشگاه هاروارد است.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

۱– چیزی کمتر از دو هفته پس از کشتار صبرا و شتیلا به فرماندهی و هدایت آریل شارون وزیر دفاع اسراییل (بعدها نخست وزیر قدرقدرت) امانوئل لویناس فیلسوف نامدار آن‌روزها در مصاحبه‌ای  رادیویی که درباره

ادامه »

خوش بود گر محک تجربه آید به میان تا سیه روی شود هر که در او غش باشد (حافظ) یکی از دعاهای نیکویی که

ادامه »

به نظر می‌رسد تعابیر و اصطلاح‌سازی‌هایی چون “یکدست‌سازی حاکمیت” و “خالص‌سازی” که اخیراً باب شده وافی به مقصود نیست. ساختار

ادامه »