قاسم اکسیری‌فرد استاد پیشین فیزیک، در مقابل دانشگاه خواجه‌نصیر تحصن می‌کند

زیتون- قاسم اکسیری‌فرد، استاد پیشین فیزیک دانشگاه خواجه‌نصیر که می‌گوید بخاطر آهنگ صدایش از کار برکنار شده، اعلام کرده هر روز از صبح تا عصر در مقابل دانشگاه خواجه‌نصیر تحصن می‌کند.

D4AC7B2A-94F2-4DAC-9485-641560359F62_w640_r1_s_cx1_cy22_cw57

اکسیری‌فرد پیشتر گفته بود از روز شنبه اعتصاب غذا خواهد کرد. این استاد دانشگاه می‌گوید در شهریور سال ۹۳ کمیته احراز صلاحیت‌های عمومی دانشگاه خواجه‌نصیر حکمی صادر کرده که او بخاطر آهنگ صدایش، ناتوان از انتقال مفاهیم به دانشجویان است. آهنگ صدای او از نظر کمیته احراز صلاحیت «آهنگی زنانه» داشت.

قاسم اکسیری‌فرد پیشتر گفته بود که بر اساس حکم کمیته احراز صلاحیت ها او نمی‌تواند عضو هیات‌علمی آموزشی باشد اما عضویت پژوهشی او در هیات علمی دانشگاه خواجه‌نصیر مانعی ندارد.

این استاد دانشگاه در برای تصمیم اولیه اش برای اعتصاب غذا و اجرا نکردن آن به رادیو فردا گفت که پس از مشورت با دوستان و آشنایانش به این نتیجه رسیده است که تا زمانی که بازداشت نشده، دست به اعتصاب غذا نزند. اما در صورتی که هر نهادی او را بازداشت کند، اعتصاب غذا را شروع می کند. البته او و دوستانش برنامه دارند که در صورت بازداشت این استاد سابق دانشگاه، دوستانش به جای او دست به تحصن بزنند. او هر روز از ساعت ده صبح تا ساعت ۴ بعد از ظهر با تابلویی در دست مقابل دانشگاه خواهد ایستاد و مباحث مشخصی را برای دانشجویان درس خواهد داد

به اشتراک گذاری بر روی telegram
تلگرام
به اشتراک گذاری بر روی twitter
توییتر
به اشتراک گذاری بر روی facebook
فیس بوک
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
واتزاپ

مطالب دیگر

یادداشت روز

اندیشه

آخرین مطالب