زیتون- اصغر باقری٬ مدیرکل بهزیستی استان تهران٬ از ۲۴۶۷ مورد کودک‌آزاری در استان تهران طی یک سال گذشته خبر داد.
باقری در نشست خبری امروز خود که به مناسبت هفته بهزیستی در محل بهزیستی استان تهران برگزار شد، گفت که طی سال گذشته سه میلیون و ۷۰۰ نفر از خدمات سازمان بهزیستی استان تهران بهره‌مند شدند که سه میلیون و ۲۰۰ نفر آن‌ها از آحاد جامعه بودند و ۴۵۰ هزار نفر نیز خدمات مداخله‌ای دریافت کردند.
در بین این تعداد از کودک آزادی اما تنها چند مورد آن هستند که رسانه‌ای می‌شوند؛ مانند آتنا اصلانی. هرچند رواج شبکه‌های پیام رسانی مانند تلگرامی به انتشار اخبار کودکان مورد آزار قرار گرفته کمک کرده است.
مدیر کل بهزیستی استان تهران  درحالی از آمار بیش از دوهزار مورد کودک‌آزاری در تهران خبر داد که قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد که در ایران هیچ آماری در مورد سوء‌استفاده جنسی از دختربچه‌ها وجود ندارد.
ایرج حریرچی،‌ قائم مقام وزیر بهداشت،‌درمان و آموزش پزشکی، روز دوشنبه ۲۶ تیرماه با اشاره به لزوم آموزش‌های جنسی گفت:««ماجرای آتنا زنگ خطری را به صدا درآورد و نشان داد که باید آموزش‌های مختلفی را در سطح خانواده‌ها ارائه دهیم.»
به گفته حریرچی باید مهارت‌هایی مانند «نه» گفتن و یا ارتباط با دیگران در «بسته‌های درست طراحی و مطالعه شده و آموزش داده شوند. او همچنین تاکید کرد که نمی‌توانیم صورت مسئله برخی از مسائل را پاک کنیم.
قائم مقام وزیر بهداشت مهم‌ترین شیوه این « آموزش‌های محیطی» را از طریق «خانواده‌ها، مساجد، رسانه‌ها و نشریات» دانست.
در همین رابطه  هزار نفر از فعالان حوزه کودک، والدین، دانشجویان، معلمان، اساتید دانشگاه طی نامه سرگشاده ای به ریاست صدا و سیما خواستار آغاز آموزش های ایمنی جنسی به کودکان و نوجوانان از طریق این سازمان شدند.

 

بازگشت به صفحه اول