چه کسی تولیت آستان قدس رضوی را به عهده خواهد گرفت؟

زیتون- در روزهای اخیر همزمان با وخامت حال آیت الله واعظ طبسی که صبح امروز دارفانی را وداع گفت, گمانه زنی های مختلفی در خصوص تولیت جدید آستان قدس مطرح شده است.
شنیده می شود که به احتمال زیاد تولیت آستان قدس را رهبری بر عهده خواهد گرفت ولی نائب التولیه ای منصوب خواهد کرد.
گمانه زنی ها حاکی از آن است که حجت الاسلام محمدی گلپایگانی, حجت الاسلام سید مهدی خاموشی, حجت الاسلام سید محمد سعیدی و آیت الله علم الهدی از گزینه های اصلی برای عهده دار شدن نائب تولیه آستان قدس رضوی هستند.

آستان قدس رضوی یکی از ثروتمندترین پایگاه های مذهبی در ایران است، در آن حد که از آن به عنوان «نهاد دولت ساز» نام برده می شود. واعظ طبسی با فرمان امام خمینی، تمام سالهای پس از انقلاب را به عنوان تولیت این آستان بر تمام موقوفات حرم امام هشتم شیعیان حکومت کرده بود. حال پس از مرگ تولیت سابق مسئله جانشینی او و در حقیقت دسترسی پیدا کردن به منابع مالی عظیم آستان مطرح است.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

۱. در طی انتخابات اخیر، مدام شنیده‌ایم که گفته می‌شود: پزشکیان نمی‌تواند کاری از پیش ببرد؛ مگر یک تدارکاتچی چقدر قدرت دارد؛ باید آن دیگری بخواهد وگرنه فرقی بین جلیلی و پزشکیان نیست. اظهار نظرهایی

ادامه »

اگر انتخابات و به ویژه انتخاب ریاست جمهوری در کشوری مانند ایران را یک فرآیندی ترسیم کنیم که می خواهد نمایش دمکراسی باشد ولی

ادامه »

دستاوردهای انتخابات چهاردمین دوره ریاست جمهوری برای من اگر با اهمیت تر از انتخابات دوم خرداد نباشد، کمتر نیست! چه

ادامه »