زیتون– مصباح یزدی٬ رسیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی گفت: «مخالفت با ولی امر مسلمین به نوعی شرک است.»

به گفته این استاد حوزه علمیه قم مخالفت با ولی امر مسلمین در واقع مخالفت با خدا و اهل بیت است زیرا این افراد از امام زمان خود پیروی نکرده است؛ در این صورت است که امور از دست خارج خواهد شد و دیگر در مدار نمی افتد چون از مدار ولایت خارج شده است.

مصباح یزدی پیشتر نیز اطاعت از رییس جمهوری را اطاعت از خدا عنوان کرده بود. او مرداد ماه سال ۸۸ در دیدار با هنرمندان بسیجی کشور گفته بود «ولایت فقیه به دلیل آنکه دارای پرتویی از انوار امام زمان است و مردم نیز به‌دلیل اینکه او را جانشین به حق ولیعصر(عج) می‌دانند، اطاعت از او را همچون اطاعت از امام عصر بر خود لازم می‌دانند.» از منظر مصباح یزدی در آن تاریخ به دلیل اینکه رییس جمهوری را رهبری استیفا ‌می‌کند٬ اطاعت از او اطاعت از خداوند است.

ایسنا خبر داد که رییس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی شب گذشته در قم گفته است که ایجاد اختلاف در یک جامعه اسلامی باعث پایمال شدن حقوق‌ها نیز می‌شود؛ فریب کاری در چنین جامعه ای رشد می‌کند و افرادی به نام دین برای خود و بستگان‌شان کار می‌کنند و عزت دین را از بین می‌برند.

او همچنین تاکید کرد که نباید به شکلی دروغ در جامعه رواج پیدا کند که کسی از دروغ خود شرمنده نشده و دنبال جبران نباشد، بلکه به این روند با روش های دیگر ادامه دهد.

 

بازگشت به صفحه اول