زیتون–  وزارت اطلاعات طی بیانیه‌ای اعلام کرد که ۴۱ نفر از اعضای گروه دولت اسلامی، داعش، را در ایران دستگیر کرده و از آنها «اسناد و مدارک و تجهیزات» به دست آورده است.
در این بیانیه تاکید شده «در پی سلسله عملیات پیچیده اطلاعاتی» و با «همکاری خانواده برخی تروریست‌ها» ، این افراد در استان‌های کرمانشاه، کردستان، آذربایجان‌غربی و تهران دستگیر شدند.
وزارت اطلاعات افراد بازداشت‌شده را وابسته به «گروهک وهابی داعش» خوانده و آنها را مربوط به «تیم‌های عملیاتی و همچنین سرپل‌های ارتباطی و تدارکاتی» دانسته است. طی دو روز گذشه نیز اعلام شده بود که هفت نفر در استان فارس و دو نفر در کرمانشاه بازداشت شده‌‌اند.
موج دستگیری‎ افراد متهم به ارتباط با گروه حکومت اسلامی، یک روز پس از عملیات مسلحانه روز چهارشنبه در آرامگاه آیت‌الله خمینی و مجلس شورای اسلامی به راه افتاد.
در این دو عملیات ۱۷ تن کشته و بیش از ۵۰ نفر زخمی شدند.
محمود علوی، وزیر اطلاعات ایران، روز جمعه به خبرنگاران گفته بود، «محلی» که مهاجمان حملات روز چهارشنبه «در آن با هم همپیمان شده بودند و فیلم آن را مردم در فضای مجازی دیدند شناسایی شد و تعدادی از نفرات آنها هنوز آنجا حضور داشتند که دستگیر شدند و تجهیزات و مواد منفجره و کمربند انفجاری که آماده کرده بودند در اختیار نیروهای اطلاعات قرار گرفت».
او افزود عملیات دستگیری اعضای گروه داعش «در میانه راه است و باید جزئیات آن مکتوم بماند» ولی تصریح کرد که «پس از پایان عملیات اطلاعات کامل را به اطلاع مردم می‌رسانیم».

بازگشت به صفحه اول