وزارت اطلاعات: دستگیری ۴۱ نفر ازعناصر داعش در ۴ استان

زیتون–  وزارت اطلاعات طی بیانیه‌ای اعلام کرد که ۴۱ نفر از اعضای گروه دولت اسلامی، داعش، را در ایران دستگیر کرده و از آنها «اسناد و مدارک و تجهیزات» به دست آورده است.
در این بیانیه تاکید شده «در پی سلسله عملیات پیچیده اطلاعاتی» و با «همکاری خانواده برخی تروریست‌ها» ، این افراد در استان‌های کرمانشاه، کردستان، آذربایجان‌غربی و تهران دستگیر شدند.
وزارت اطلاعات افراد بازداشت‌شده را وابسته به «گروهک وهابی داعش» خوانده و آنها را مربوط به «تیم‌های عملیاتی و همچنین سرپل‌های ارتباطی و تدارکاتی» دانسته است. طی دو روز گذشه نیز اعلام شده بود که هفت نفر در استان فارس و دو نفر در کرمانشاه بازداشت شده‌‌اند.
موج دستگیری‎ افراد متهم به ارتباط با گروه حکومت اسلامی، یک روز پس از عملیات مسلحانه روز چهارشنبه در آرامگاه آیت‌الله خمینی و مجلس شورای اسلامی به راه افتاد.
در این دو عملیات ۱۷ تن کشته و بیش از ۵۰ نفر زخمی شدند.
محمود علوی، وزیر اطلاعات ایران، روز جمعه به خبرنگاران گفته بود، «محلی» که مهاجمان حملات روز چهارشنبه «در آن با هم همپیمان شده بودند و فیلم آن را مردم در فضای مجازی دیدند شناسایی شد و تعدادی از نفرات آنها هنوز آنجا حضور داشتند که دستگیر شدند و تجهیزات و مواد منفجره و کمربند انفجاری که آماده کرده بودند در اختیار نیروهای اطلاعات قرار گرفت».
او افزود عملیات دستگیری اعضای گروه داعش «در میانه راه است و باید جزئیات آن مکتوم بماند» ولی تصریح کرد که «پس از پایان عملیات اطلاعات کامل را به اطلاع مردم می‌رسانیم».

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

اگر سرگذشت خامنه‌ای را از پیش از انقلاب ۵۷ تا رسیدن به رهبری مرور کنیم درمی‌یابیم که راهی که خامنه‌ای در رسیدن به قدرت طی کرده مشابهتی با راهی که دیگر دیکتاتورهای جهان سومی، از

ادامه »

این روزها اظهار نظر آقای «حسین کچوییان» را در باب اعتراضات اخیر که از تلویزیون هم پخش شد، دیدم و متاسف شدم. اگر او

ادامه »

درآمد در یادداشت پیشین (منتشر شده در تاریخ ۵ مهر ۱۴۰۱ در زیتون) تحلیلی ارائه شد و وفق آن ادعا

ادامه »