تکذیب فضا سازی ها علیه منتخب مردم تهران

بازهم اشتباه عبدالرضا داوری

زیتون– عبدالرضا داروی، مشاور وزیر و رییس مرکز مطالعات و آموزش وزرات کشور در دولت دهم، ماجرایی را آغاز کرد که هر روز ابعاد تازه ای به خود می گیرد. او دو روز بعد از انتخابات مجلس دهم ضمن انتشار یک سند در کانال تلگرامی اش مدعی شد یکی از برنگان انتخابات مجلس از حوزه تهران، تا بعد از مهلت قانونی انتخابات، استعفا نداده است. این ادعای او به سرعت در فضای مجازی تکثیر شد. داوری همچنین ادعا کرده بود که به واسته این تخلف نام محمدرضا نجفی، بیست و هشتمین منتخب مردم تهران باید از لیست راه یافتگان به مجلس حذف و نفر سی و یکم یعنی حدادعادل جایگزین او شود.

محمد حسین مقیمی، معاون سیاسی وزیر کشور و رئیس ستاد انتخابات امروز در جمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش که آیا محمدرضا نجفی از منتخبان مردم تهران به موقع استعفای خود را از سمت معاونت اقتصادی استان مرکزی تقدیم وزارت کشور کرده بود یا نه گفته “ما اصلا چنین سمتی در استانداری نداریم.”

مشاور وزیر و رئیس مرکز مطالعات و آموزش وزارت کشور در دولت دوم محمود احمدی نژاد، همچنین در نامه ای به وزیر کشور ایران گفته بود که اعلام نام آقای نجفی به عنوان پیروز انتخابات “به دلیل عدم استعفا از مسئولیت معاونت استانداری مرکزی” که می‌بایست بر اساس قانون انتخابات تا ۲۸ خرداد سال جاری انجام می‌شد، “نقض صریح قانون و تخلفی آشکار است.”

بر اساس اطلاعیه وزارت کشور ایران محمدرضا نجفی در جریان دهمین دوره انتخابات مجلس که روز جمعه (۵ روز پیش انجام شد) با یک میلیون و ۱۱۸ هزار و ۱۱۹ رای در رتبه بیست و هشتم تهران قرار گرفت و همراه با ۲۹ نامزد دیگر مورد حمایت اصلاح طلبان برنده انتخابات در تهران اعلام شده که ۳۰ کرسی در مجلس دارد.

 

به اشتراک گذاری بر روی telegram
تلگرام
به اشتراک گذاری بر روی twitter
توییتر
به اشتراک گذاری بر روی facebook
فیس بوک
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
واتزاپ

یادداشت روز

اندیشه

آخرین مطالب