زیتون- صادق لاریجانی، رییس قوه قضاییه، امروز خواستار رأی به «گزینه اصلح» در انتخابات شد.

او در جلسه‌ای با مسئولان عالی قضایی تاکید کرد افرادی «حسب تشخیص شورای نگهبان» واجد شرایط نامزدی ریاست جمهوری معرفی شدند که «باید از میان آنان فرد اصلح» را تشخیص داد.
به گفته رییس قوه قضاییه «متأسفانه برخی از نامزدها به گونه‌ای عمل کردند که گویی اپوزیسیون نظام هستند.»

صادق لاریجانی برخی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری را «متهم» به «سیاه نمایی» و «زیر سئوال بردن نهادهای قانونی نظام» کرد و گفت که «چنین اقدامی بر خلاف مصالح ملی» است.

رییس دستگاه قضا با تاکید بر اینکه شاخص های تشخیص ارجح و اصلح، متعدد است، ادامه داد: «از جمله مهمترین شاخص ها همراهی با گفتمان
انقلاب اسلامی است. باید به کسانی رأی بدهیم که این گفتمان را بیشتر دنبال می‌کنند، نه کسانی که برای جمع کردن چند رأی ممکن است با مروجین ابتذال هم همراهی کنند. چنین کسانی برای جمهوری اسلامی هیچ کاری انجام نخواهند داد.»

لاریجانی از مردم خواست تا «به کسانی رأی بدهند که بیشتر دشمن را ناخشنود می‌کنند»؛ زیرا دشمنان انقلاب از ابتدا هیچ‌گونه عقب نشینی نداشته‌اند و هر روز از ابزاری جدید برای وارد آوردن فشار و تضعیف نظام جمهوری اسلامی استفاده کرده‌اند.

او به همین دلیل ملت را موظف دانست که دشمن را مأیوس کنند و ادامه داد: «بنابراین میزان ناخشنودی دشمن از انتخاب یک کاندیدا می‌تواند معیار بسیار خوبی برای تشخیص اصلح باشد.»

لاریجانی، در ادامه سخنانش که توسط میزان منتشر شده گفت: «در طول فعالیت‌های انتخاباتی و به‌ویژه در مناظره‌ها سخنانی علیه برخی نهادهای انقلاب اسلامی که حسب قانون اساسی از نهادهای اصلی انقلاب هستند مطرح شد. از جمله نهادهایی که در این اثنا آماج حملات ناجوانمردانه قرار گرفت، قوه قضاییه بود.»

او افزود که به عنوان رییس قوه قضاییه تاکنون در مقابل این هجمه‌های بی‌اساس و برخلاف موازین و بلکه مجرمانه، برای مصالح نظام سکوت کرده و تا پایان انتخابات نیز این سکوت را ادامه خواهد داد، اما در زمان خود آنچه را که باید گفت خواهد گفت.

بازگشت به صفحه اول