نفوذ باران به بخش‌هایی از نمایشگاه کتاب تهران

زیتون- بارش شدید باران در «شهر آفتاب» باعث بروز اختلال‌هایی در کار نمایشگاه کتاب و ورود آب به داخل سالن‌های سرپوشیده این مجموعه شد.
به دلیل تعطیل بودن امروز (جمعه) تعداد قابل توجهی از بازدیدکنندگان به نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران آمده‌اند که به دلیل بارش باران، بیشتر آن‌ها سالن‌های سرپوشیده پناه آوردند و این موضوع باعث ازدحام بیش از حد جمعیت در سالن‌ها شده است.
عمده این خسارت‌ها به سازه‌های موقت و نیمه موقت نمایشگاه وارد شده است؛ این چادرهای موقت دربرگیرنده ناشران بخش کودک و نوجوان، ناشران دانشگاهی، ناشران آموزشی و ناشران خارجی است.
ایلنا خبر داد که همچنین بر اثر بارش باران، آب به غرفه کشور ایتالیا هم نفوذ کرد که این مسأله موجب شد مسئولان غرفه ایتالیا مبادرت به جمع آوری اقلام و محصولات خود بکنند و این غرفه را با نصب استندهای جداکننده تعطیل کردند.
غرفه سایر ناشران و میهمانان خارجی از جمله مهمانان نمایشگاه کتاب فرانکفورت، نمایشگاه کتاب پکن و نیز کشورهای حوزه اسکاندیناوی نیز متحمل خساراتی شدند.
بخش ناشران کودک و نوجوان که در چهار سازه موقت و زیر چادر دایر شده است، در پی احتمال اتصال کابل‌های برق با حجم زیادی از آب که به سالن‌ها نفوذ کرده بود، بنا به تشخیص مسئولان مربوطه، تعطیل شد.
پرسنل سازمان مدیریت بحران و آتش‌نشانی با حضور در محل‌هایی از نمایشگاه که آب به آنها نفوذ کرده بود، اقدام به حفر تونل‌هایی برای خارج کردن آبی که به سالن‌ها نفوذ کرده بود، می‌کنند.
شهرآفتاب مجموعه‌ای نمایشگاهی است که توسط شهرداری تهران ساخته و سال گذشته، پیش از اتمام پروژه، افتتاح شد. نمایشگاه کتاب سال ۹۵ اولین نمایشگاهی بود که در این مجموعه برگزار شد.
سال گذشته نیز باران بهاری تهران در برگزاری نمایشگاه کتاب اختلالاتی ایجاد کرده بود.

به اشتراک گذاری بر روی telegram
تلگرام
به اشتراک گذاری بر روی twitter
توییتر
به اشتراک گذاری بر روی facebook
فیس بوک
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
واتزاپ

مطالب دیگر

یک پاسخ

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

یادداشت روز

اندیشه

آخرین مطالب