غلامحسین محسنی اژه‌ای: اثبات اتهام سعید طوسی سخت است

زیتون– غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضائیه، گفت در پرونده سعید طوسی، قاری قرآن، که متهم به آزار جنسی نوجوانان شده، شکایت صورت گرفته، اما «اثبات این موضوع بسیار بسیار سخت است».
معاون اول قوه قضاییه اضافه کرد این مساله «نیاز به اقرار متهم دارد و چهار نفر شاهد عادل می‌خواهد در این دو مورد چیزی رخ نداده و فقط باید بر اساس علم قاضی رای داده شود که این، کار را سخت کرده است».
اژه‌ای در نشست خبری خود گفت: «اما چیزی که در جامعه مطرح است به هیچ عنوان صحت ندارد.»
معاون اول و سخنگوی قوه قضاییه آبان ماه سال گذشته برای اولین بار وجود پرونده فساد اخلاقی قاری قرآن، سعید طوسی را تایید کرد. به گفته او برای سعید طوسی، قرار منع تعقیب برای مسایل خلاف عفت عمومی صادر شده، اما دادگاه قرار منع تعقیب برای اتهام «تشویق به فساد» را نقض کرد.
محمد گندم‌نژاد طوسی معروف به سعید طوسی، قاری و آموزگار کلاس‌های قرآن با تمرکز بر آموزش نوجوانان است. سال ۸۹ پرونده‌ای برای او با شکایت نوجوانانی که مورد سواستفاده جنسی قرار گرفته بودند، تشکیل شد. حداقل ۹ نوجوان از او به این اتهام شکایت کرده بودند. برخی رسانه‌ها نوشتند که حکم او با دستور «بیت رهبری» مسکوت ماند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

4 پاسخ

  1. اقای سخنگو ، شکایت ۹ نوجوان برای ایجاد علم برای هر الاغی هم کافیست ، نکند شکات عوامل نفوذی دشمن هستند و سخنان تلفنی این قاری بیت هم ناشی از القای دشمن بوده است !
    مهر او در دل کیست که ۷ سال است با پرونده بازی میکنید ، پرونده ای که ظاهرا به سادگی هم قابل بسته شدن نیست ، یا تهدید او به پائین کشیدن صد نفر با خود تاثیر خود را گذاشته است ؟!

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

میانجی‌گری چین  میان عربستان سعودی و ایران از یک سال پیش با عربستان سعودی به بحث گذاشته شده بود. معلوم نیست کدام کشور این پیشنهاد را در ابتدا با دیگری به‌گفتگو گذاشته اما هردو حد

ادامه »

صداهای قومیت‌گرایانه در ماه‌های اخیر بیشتر از همیشه شنیده می‌شود؛ صداهایی که رسانه‌ها و سیاست‌های معینی آن را بازتاب می‌دهند و طنین اغراق‌آمیزی به

ادامه »

«برادران لیلا» در حالی مجوز پخش در سینماهای داخل کشور را نگرفت که شش ماه از قیام زن ،زندگی آزادی در

ادامه »