مخالفت وزیر کشور با پخش زنده مناظره نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری

زیتون- عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور، با دفاع از پخش «غیر زنده» مناظر‌ه نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری، به «آسیب های مناظره‌های انتخاباتی سال ۱۳۸۸» استناد کرد.
به گفته وزیر کشور «برنامه‌های زنده سال ۸۸ و هزینه‌ای که به کشور وارد کرد، بسیار بالا بود. کدورت‌ها و ابهامات بسیار زیاد بود و باید جلوی این کدورت‌ها گرفته شود.»
کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات ریاست‌ جمهوری تصمیم گرفت بر خلاف دو دوره گذشته، مناظره‌ نامزد‌های انتخاباتی به صورت ضبط شده پخش شود. این کمیسیون پنج عضو داد که دو عضو آن نمایندگان دولت و سه عضو دیگر دادستان کل کشور، رییس یا یکی از اعضای شورای نظارت بر صداوسیما، و رییس سازمان صداوسیما هستند.
به گفته وزیر کشور ۴ عضو از ۵ عضو این کمیسیون به پخش ضبط شده مناظره‌ها رای دادند.
تصمیم این کمیسیون برای عدم پخش زنده مناظره ها با اعتراض‌ مواجه شد و تمامی نامزدهای انتخاباتی به این تصمیم اعتراض کردند.
رحمانی فضلی گفت: «باید ببینیم در مناظره‌های زنده چه چیزهایی مطرح می‌شود که در مناظره‌های ضبط شده نمی‌شود.» او همچنین وعده داد که نگرانی در مورد سانسور مناظره‌های ضبط شده وجود ندارد و «کسی نمی‌تواند به جز مواردی که مصداق تهمت، خلاف و برهم‌زننده شئونات است، موضوعی را از مناظره‌ها خارج کند.»
وزیر کشور با دفاع از این تصمیم کمیسیون نظارت بر تبلیغات انتخابات گفت که «من به عنوان وزیر کشور فقط انتخابات را برگزار نمی‌کنم، باید امنیت را هم لحاظ کنم.» وزیر کشور در عین حال افزود که «اگر استدلال‌ها و قرائن موجود درست باشد من موافقم که مناظره‌ها زنده» برگزار شود.
رای نهایی درباره برگزاری زنده یا ضبط شده مناظره نامزدهای انتخابات ریاست ‌جمهوری روز شنبه در جلسه کمیسیون نظارت امنیت انتخابات اعلام می‌شود.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. الحمدلله که مقصر حوادث ۸۸ هم مشخص شد و معلوم شد که دشمن نقشی در این حوادث نداشته است ، باز شدن چشم و گوش مردم هم چیز خوبی نیست ، لاسیما به پشت پرده نظامی که با انقلابی شکوهمند به جان خود انداختند !

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

مدتی است نوشتارهای دکتر حسن محدثی در نقدِ ادبیات تاریخیِ روایتگرِ ایران باستان را مطالعه می‌کنم و ادعاهایی که علاقه‌مندان به کوروش و ایران باستان مطرح می‌کنند و نقدهایی که ناقد محترم بر آنها وارد

ادامه »

در ارتباط با رخداد خونین و فاجعه‌بار جاری در سرزمین فلسطین و غزه، برخی افراد از سر جهل و غفلت و یا با انگیزه‌های

ادامه »

پرده اول: در اوایل نوامبر زمانی که تنها یک ماه از آغاز یورش حماس به اسرائیل گذشته بود، برخی از

ادامه »