اعتراض مشاور احمدى‌نژاد به ردصلاحيت

واکنش نامزدهای احراز صلاحیت نشده دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری

زیتون– پس از ردصلاحیت چهره‌ها مختلف برای حضور در انتخابات ریاست‌جمهوری، تاکنون تنها مهدی کلهر، مشاور احمدی‌نژاد در دولت نهم، به ردصلاحیت خود اعتراض کرده است.
محمدباقر جوان‌بخت، رییس ستاد انتخاباتی کلهر، در نامه‌ای نوشت که او از نامزدی کناره‌گیری نکرده و خواستار تجدید نظر در احراز صلاحیت کلهر شد.
از اعتراض دیگر نامزدهای ردصلاحیت شده تاکنون خبری منتشر نشده است. بسیاری از آن‌ها سکوت کرده‌اند و برخی دیگر نیز گفته‌اند از یکی از نامزدهای حاضر در صحنه انتخابات حمایت خواهند کرد.
علیرضا زاکانی، نماینده پیشین مجلس و از نامزدهای نهایی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی (جمنا)، پس از ردصلاحیت در نامه‌ای نوشت که «با تمام توان»‌ از ابراهیم رییسی و محمدباقر قالیباف حمایت خواهد کرد.
محمد هاشمی و محسن رهامی، دیگر نامزدهای رد صلاحیت شده نیز اعلام کردند که به رای شورای نگهبان تمکین و برای پیروزی حسن روحانی تلاش خواهند کرد.
وزارت کشور شب گذشته اسامی نامزدهای تایید صلاحیت شده از سوی شورای نگهبان را منتشر کرد. بر این اساس ابراهیم رییسی، حسن روحانی، محمد باقر قالیباف، اسحاق جهانگیری، مصطفی میرسلیم و مصطفی هاشمی‌طبا نامزدهای حاضر در انتخابات خواهند بود.
در میان افراد ردصلاحیت شده، اسامی گوناگونی از نمایندگان فعلی مجلس و مجلس خبرگان تا وزرای سابق به چشم می‌خورد. اعظم طالقانی که به گفته خودش برای تعیین نکلیف تفسیر واژه «رجل سیاسی» ثبت‌نام کرده بود هم ردصلاحیت شده است. نام محمود احمدی‌نژاد و حمید بقایی نیز در لیست افراد ردصلاحیت شده‌ است، اما این دو تا کنون واکنشی نسبت به رای شورای نگهبان نشان ندادند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

3 پاسخ

 1. چنــد روزی است که نشریات داخلی وبیرونی و رادیو وتلویزیون های خارجی مثل بی بی سی و آمریکا…مرتب از آقای احمــدی نژاد میگویــند…!
  یکی تیتــر میزنــد تهران امنیتی شــد…!
  آن یکی تیتــر زده مسئــولین از ترس اجتماع ….
  و آن یکی دیگراجتماعات ســال ۸۸ را یادآوری کرده و…
  تعجب در اینــه که گویا هیــچ کس از تــوهــم این آقا خبــر نداشتــه وندارد…!
  والله طرفداران این آقا در کل کشــور به ۱۰ درصــد هم نمیــرســد…چه برســد به ۳ میلیــون در تهران…!
  اگرمسئــولین و شورای نگهبان این آقا را تازه شناختــه و رد صلاحیت کرده اکثریت مطلق ملت ایران در همان ۸۴ وبطور اخص در سال۸۸ شناختــه بود… او فردی است هوچی، دروغگو وحیلــه گر و…درکل در صفات بد چیــزی کــم ندارد،

 2. با توجه به نظرات مدعیان اصلاح طلبی باید نظارت استصوابی را به عنوان امری طبیعی پذیرفت. مثل هوای اروپا در ماه آوریل است که هیچ حساب و کتابی در کارش نیست. و چون انسان «خوشبختانه» در تعیین وضع هوا نمی تواند مداخله کند، ما هم باید با رای مشتی مرتجع که هیچ ملاک و معیار مشخصی ندارند بسازیم تا بتوانیم از پیروزی عضو هیئت قتل عام زندانیان سیاسی در سال ۶۷ بر طراح سرکوب و قتل عام طی ۳۸ سال برظایی نظام جمهوری اسلامی ممانعت کنیم!
  روزگار غریبی است!!!

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

اعتراض مشاور احمدى‌نژاد به ردصلاحيت

جریان شناسی سیاسی در آستانه آغاز ثبت‌نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ایران با مرگ ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران، قرار است طی چهار روز آینده ثبت‌نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در ایران آغاز شود. این

ادامه »

اگر مجموعه ابهامات و تناقضات بی‌شمار و عیان «سانحه» سقوط هلیکوپتر حامل رییسی و امیرعبدالهیان، بیانگر واقعیت ماجرا باشد و عملاً طرح ترور و

ادامه »

۱- «پنجاه آمبولانس برده بودن. کلی ماشین و اتوبوس ول داده بودن توو جاده. به همه بیمارستانهای استان آماده باش

ادامه »