طرح لزوم رفع حصر در دیدار با آیت‌الله خامنه‌ای

زیتون– دو تن از فعالان سیاسی اصلاح‌طلب در دیدار با آیت‌الله علی خامنه‌ای، به او گفته‌اند رفع حصر رهبران «جنبش سبز» موجب «وحدت، ثبات و آرامش در جامعه» خواهد شد.
محسن رهامی، از اعضای شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان و رسول منتجب نیا، قائم مقام مهدی کروبی در حزب اعتماد ملی اخیرا دیداری با رهبر جمهوری اسلامی داشتند.
به گزارس سحام‌نیوز، این دو در دیدار با آیت‌الله خامنه‌ای تاکید کردند که «رفع حصر» در نهایت موجب یکپارچگی جامعه شده و آن را از هر گزند داخلی و خارجی در امان نگه خواهد داشت.
در این دیدار یک ساعته، منتجب‌نیا گزارشی از «جایگاه سیاسی و اجتماعی اصلاح‌طلبان در جامعه» و «میزان وفاداری آنان به نظام و کشور» را به رهبر جمهوری اسلامی ارائه داده است. او همچنین بر لزوم وجود «کانال ارتباطی میان اصلاح‌طلبان و رهبری» تاکید کرده و از «لزوم حضور دو جناح اصلاح‌طلب و اصول‌گرا در جریان اداره کشور» سخن گفته است.
آیت‌الله خامنه‌ای نیز در این دیدار گفته است: «خواهان این هستیم که اصول‌گرایان و اصلاح‌طلبان هر دو در سیاست حضور داشته و برای عزت آن تلاش کنند».

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

درآمد در یادداشت پیشین (منتشر شده در تاریخ ۵ مهر ۱۴۰۱ در زیتون) تحلیلی ارائه شد و وفق آن ادعا شد که مراجع دینی و علمای مذهبی شیعی در ایران به دلایلی نمی توانند در

ادامه »

بر اساس پژوهش‌های متعدد و تجربه زیسته مشترک همه ما، نظام آموزشی در دین‌دار‌کردن نسل جوان، شکست بزرگی خورده اما شما باز هم بدون

ادامه »

ظریفی در یکی از شبکه‌های اجتماعی نوشته بود «نه تنها بیزارم از این اسلامتون، بلکه بیزارم از اون یکی اسلامتون که می‌گید این اون نیست». نویسنده‌ی پیام به ظرافت تمام تفکیک میان «این» اسلام و «آن یکی» اسلام را، اگرچه نا-هم‌دلانه، یادآوری کرده است؛ بخشی از پروژه‌ی نواندیشان دینی را!

ادامه »