اظهارات ضد و نقیض در خصوص فیلتر شدن تماس صوتی تلگرام در ایران

زیتون– پاول دورف، مدیر تلگرام، در صفحه توییت خود نوشت که امکان تماس صوتی برای کاربران ایرانی فراهم شده، اما اپراتورهای ایرانی اقدام به فیلتر کردن آن کرده‌اند.
دورف در پاسخ به یکی از کاربران ایرانی نوشت: «بله ما تماس صوتی را برای کاربران ایرانی فعال کردیم اما اپراتورها در ایران آن را فیلتر کردند. فکر میکنم شما باید به آنها اعتراض کنید».
سایت اقتصاد آن‌لاین خبر داد که دو اپراتور ایرانسل و همراه اول در «اقدامی غیرقانونی و بدون مجوز از کارگروه تعیین مصادیق» امکان تماس صوتی را برای کاربران مسدود کرده‌اند. روابط عمومی هر دو شرکت اما این مساله را تکذیب کرده‌اند.
برخی رسانه‌‌ها خبر داده‌اند که این مشکل در حال حاضر برطرف شده است.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

پیرمرد لاغر و خمیده بود، یک پایش لنگ می‌زد، پیراهن چروک و پیژامه‌ای به تن داشت، با کلید به شیشه داروخانه شبانه‌روزی می‌کوبید و فریاد می‌زد: «زنم داره خفه می‌شه، گاز اشک‌آور از پنجره انداختند

ادامه »

اعتبار بخشی به صدا و سیمایی که هر لحظه از آن امکان پخش اعترافات فردی بی‌گناه وجود دارد چه سنخیتی با دفاع از مظلوم دارد؟ شکستن این خط قرمز اخلاقی و زیر پا گذاشتن این پرنسیب سیاسی چه آورده مهم‌تری می‌تواند برای اردوگاه اصلاح‌طلبی یا مردم بیاورد؟ استفاده از تریبونی که حالا دیگر بی‌رقیب نیست، برای رساندن صدایی سانسور شده که اورجینال و اصل آن را می‌توان در شبکه‌های فراگیر اجتماعی و حتی رسانه‌های دیگر شنید و یا به‌راحتی به گوش مردم رساند چه خاصیتی دارد؟ …

ادامه »

مقدمه: چهل و پنچ سال از حکومتی برآمده از انقلابی با ماهیتی اسلام‌گرایانه در ایران می‌گذرد. در این مدت، این

ادامه »