ماراتن بین‌المللی تهران با محدودیت جنسیتی برگزار شد

زنان به سوی آزادی دویدند

زیتون– اولین ماراتن بین‌المللی تهران با عنوان «ماراتن پارس» صبح امروز (جمعه) برگزار شد.

ماراتن بین‌المللی تهران که ورود به آن برای عموم آزاد بود، صبح روز جمعه با شعار «من در ایران می‌دوم» در سه مسافت ماراتن کامل یا ۴۲ کیلومتر، نیمه ماراتن یا ۲۱ کیلومتر و ۱۰ کیلومتر برگزار شد.

به رغم ثبت نام از زنان دونده ایرانی و غیر ایرانی برای شرکت در این ماراتن، چند روز مانده به برگزاری اعلام شد که دوندگان زن قرار است عصر روز جمعه به صورت جداگانه در فضایی داخلی در ورزشگاه آزادی با هم رقابت کنند. در بخشش زنانه ماراتن تهران، اجازه حضور به هیچ عکاس و تصویر برداری داده نشد.
در مورد ماراتن جداگانه برای زنان، مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان، روز جمعه اعلام کرد که «از ابتدا صحبتی مبنی بر مسابقه دادن بانوان با آقایان مطرح نبود.»

جدا شدن مسیر دو و کوتاه شدن آن باعث اعتراض برخی از زنان دونده شد. به گزارش خبرگزاری ایسنا، تعدادی از زنان که برای شرکت در این رقابت‌ ثبت نام کرده بودند، در اعتراض به این جداسازی زنان از مردان، از حسن‌آباد به سمت میدان آزادی دویدند و در آنجا به تشویق دوندگان در مسیر اصلی مسابقه پرداختند.

در این ماراتن ۲۰۰ دونده از ۴۰ کشور خارجی و ۵۰۰ دونده ایرانی شرکت داشتند.
نخستین ماراتن بین‌المللی ایران سال گذشته در شهر شیراز و بدون حضور زنان برگزار شد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

ماراتن بین‌المللی تهران با محدودیت جنسیتی برگزار شد

درآمد در یادداشت پیشین (منتشر شده در تاریخ ۵ مهر ۱۴۰۱ در زیتون) تحلیلی ارائه شد و وفق آن ادعا شد که مراجع دینی و علمای مذهبی شیعی در ایران به دلایلی نمی توانند در

ادامه »

بر اساس پژوهش‌های متعدد و تجربه زیسته مشترک همه ما، نظام آموزشی در دین‌دار‌کردن نسل جوان، شکست بزرگی خورده اما شما باز هم بدون

ادامه »

ظریفی در یکی از شبکه‌های اجتماعی نوشته بود «نه تنها بیزارم از این اسلامتون، بلکه بیزارم از اون یکی اسلامتون که می‌گید این اون نیست». نویسنده‌ی پیام به ظرافت تمام تفکیک میان «این» اسلام و «آن یکی» اسلام را، اگرچه نا-هم‌دلانه، یادآوری کرده است؛ بخشی از پروژه‌ی نواندیشان دینی را!

ادامه »