در بیست و چهارمین روز اعتصاب غذا، وصیت‌نامه هنگامه شهیدی منتشر شد

زیتون– حساب‌های کاربری هنگامه شهیدی، روزنامه نگار زندانی، در بیست و چهارمین روز اعتصاب غذا، «وصیت‌نامه» او را منتشر کردند.
هنگامه شهیدی روز ۱۹ اسفند سال گذشته در شهر مشهد بازداشت و به بند ۲۰٩ زندان اوین در تهران منتقل شد. او در اولین تماس تلفنی که با خانواده خود داشت خبر از شروع به اعتصاب غذا و دارو داد.
این عضو حزب اعتماد ملی روز گذشته در تماسی با مادرش خبر از «وخامت حالش» داد.
ناهید کرمانشاهی، مادر هنگامه شهیدی، به وب سایت کمپین بین المللی حقوق بشر درایران گفت که این روزنامه نگار زندانی که «دیگر توان راه رفتن ندارد و خودش را روی زمین می کشد»؛ از امروز دست به اعتصاب غذای خشک زده است. هنگامه شهیدی در این تماس تلفنی متن وصیت نامه خود را برای مادرش نیز خوانده است. در وصیت نامه او تاکید شده که «اگر اتفاقی برای او بیفتد، رییس جمهوری، وزارت اطلاعات، دادستانی و قوه قضائیه مسول مرگش هستند.»
هنگامه شهیدی پیش از بازداشت متنی را در اینستاگرام خود منتشر کرده بود که بر اساس آن «برخی رسانه‌ها و افراد نزدیک به دولت هشدارهایی» مبنی بر احتمال بازداشت به او داده بودند.
او پس از بازداشت نیز در نامه‌ای سرگشاده از زندان خطاب به حسن روحانی، رییس جمهوری ایران، نوشت:‌ «شما قرار بود در روزهای پس از خفقان دوره احمدی نژاد، راه نفس اصلاح طلبان باشید نه اینکه مانند احمدی نژاد برای رسیدن به ریاست جمهوری، نفس آنها را نیز ببرید.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

هر تحولی در آینده ایران ناظر به برخورد با دستگاه سرکوب است و نه شخص رهبر دوم که ویترین و نماد مشروعیت‌بخش بدان است. شعارهای هوشمندانه مردم در نفی دیکتاتوری که در شعار «مرگ بر دیکتاتور» تبلور یافته است، دقیقاً ناظر به همین ساختار سرکوب است و نه شخص

ادامه »

آری ای پیامبر بزرگ! آن‌چه عرض شد گوشه ناچیزی از تحریف دینی است که قرار بود پیام رستگاری و شکوفایی باشد اما به دلیل برداشت‌های کج شخصی به قفسی مبدل شده که دست کم در ایران ۸۰ میلیون انسان در آن اسیرند. حال شما بفرمایید ، آیا ما باید در سوگ غمناک رحلت شما ناله سر دهیم ؟ یا شما باید به زندگی دردآوری که ما بدان مبتلا شده ایم اشک بریزید؟…

ادامه »

به سرکوب‌گران مستبد امروز ایران می‌گویم تیر اندازی به سوی مردم معترض جنایت است. تفنگ‌های خود را زمین بگذارید به مردم بپیوندید. اگر چنین جرأت و جسارتی در خود نمی‌بینید لا‌اقل از فرمان مافوق خود تمرد و از دستور آنان سرپیچی کنیم. بدانید در مقابل مردم که صاحبان این کشورند، ایستادن و به گلوله‌بستن آنان عاقبت سوء و بسیار نکبت‌باری برایتان خواهد داشت. این نظام اصلاح‌ناپذیر دیر یا زود سقوط می‌کند…

ادامه »